Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification groups Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Groups A Pågår 1 - 48
Grupp 1
Grupp 2
Placement group B Avslutad 49 - 66
Placement group C Avslutad 67 - 78
Placement group D Avslutad
3
3
Playoff A Avslutad 1 - 32
Playoff B Avslutad 49 - 52
Playoff C Avslutad 67 - 70
Playoff D Avslutad 79 - 82

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Sandis Kristaps Lagzdins BJC Laimite
3. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
4. Patrik Petr THC Stiga Elites
5. Roni Nuttunen Spjalerance
6. Rolands Riekstins Burtnieku MJIC
7. Rainers Kalnins Incukalns THC
8. Peter Östlund Umeå HSS
9. Magnus Klippen Brent Plast BHK
10. Hugo Lönnqvist DAJM
11. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
12. Matiss Jakseboga BJC Laimite
13. Eddie Nilsson Närke Bordshockey
14. Juho Rautio Spjalerance
15. Emil Larsson Umeå HSS
16. Fredrik Johansson United Stars
17. Olof Blume Björkhagen Rangers
18. Lars Henriksson Bröderna Grym
19. Joakim Lundin United Stars
20. Björn Svedman Björkhagen Rangers
21. Valentin Dietze TEHC Black Forest Werewolves
22. Petrus Miettinen Pultti Amigos
23. Uno Österman NUHL8
24. Bjarne Axelsen Bjorkhagen Rangers
25. Lars Fridell Björkhagen Rangers
26. Igor Saveljev SK Raua
27. Truls Månsson Björkhagen Rangers
28. Ville Henttonen Talpelan Taiga
29. Darja Hrustaljova SK Raua
30. Davis Apfelbaums VJN Ventspils
31. Vegard Klippen Hodd BHK
32. Richard Pedersen United Stars
33. Simon Thomas Big Band
34. Krista Annija Lagzdina BJC Laimite
35. Tomi Uimonen Christian United
36. Nejc Škrlep NHK Kranj
37. Caroline Eriksson Delsbo BHK
38. Lari Metsälä Pultti Amigos
39. Andreas Fjermestad Brent Plast BHK
40. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
41. Stefan Lemming United Stars
42. Jerry Wikström United Stars
43. Marcus Hilling BH Chiefs BH
44. Ralph Pommerenke TEHC Black Forest Werewolves
45. Niklas Blomberg NUHL8
46. Anders Pettersson Närke Bordshockey
47. Anton Jalneskog Bröderna Grym
48. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
49. Markus Nilsson Spjass Invaders
50. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
51. Zygimantas Remeika THC Vilnius
52. Anže Božič NHK Kranj
53. Joakim Åström Umeå HSS
54. Fredric Axelsson Spjass Invaders
55. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
56. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
57. Liv Österman NUHL8
58. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
59. Arthur Lindholm
60. Thorbjorn F. Hestvaag Jaren Bordhockey
61. Juho Itkonen Pultti Amigos
62. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
63. Tomas Fägerlind
64. Karl Olofsson BH Chiefs BH
65. Gintautas Remeika THC Vilnius
66. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
67. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
68. Axel Lönnqvist DAJM
69. Joakim Silvstam
70. Magnus Kyllergård Björkhagen Rangers
71. Toms Jakseboga ???
72. Wilhelm Pössl Närke Bordshockey
73. Janis Zalite VJN Ventspils
74. Vanja Ulfvensjö Närke Bordshockey
75. Johan Johansson Närke Bordshockey
76. Magnus Falk BH Chiefs BH
77. Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers
78. James-John Forsberg Närke Bordshockey
79. Emil Uimonen Christian United
80. Thomas Oscarsson
81. Lars Ulfvensjö Närke Bordshockey
82. Rikard Nässelkvist Björkhagen Rangers
83. Joakim Jakobsson Närke Bordshockey
84. Susanna Pössl FC Europe Juniors
85. Wilton Wallin Närke Bordshockey
86. Robert Forsberg Närke Bordshockey
87. Sven Pettersson Närke Bordshockey
88. Anna-Maria Israelsson Närke Bordshockey