Närke Table Hockey Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 28
Placeringsgrupp B Avslutad 29 - 48
Placeringsgrupp C Avslutad 49 - 62
3
3
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 29 - 36
C-slutspel Avslutad 49 - 52

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Raivis Miglinieks BJC Laimite
2. Oscar Henriksson Bröderna Grym
3. Hans Österman NUHL8
4. Joakim Lundin United Stars
5. Peter Östlund Umeå HSS
6. Eddie Nilsson Närke Bordshockey
7. Björn Svedman United Stars
8. Olof Blume Björkhagen Rangers
9. Uno Österman NUHL8
10. Lars Fridell Björkhagen Rangers
11. Fredrik Johansson United Stars
12. Marcus Stenbom Umeå HSS
13. Herman Steen Umeå HSS
14. Lukas Gustafsson Bröderna Grym
15. Lars Henriksson Bröderna Grym
16. Johan Yrlid BH Chiefs BH
17. Caroline Eriksson Delsbo BHK
18. Truls Månsson Björkhagen Rangers
19. Stefan Lemming United Stars
20. Richard Pedersen United Stars
21. Darja Hrustaljova SK Raua
22. Henric Andersson Atletico Göteborg
23. Joakim Åström Umeå HSS
24. Anton Jalneskog Bröderna Grym
25. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
26. Henrik Nilsson Närke Bordshockey
27. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
28. Jerry Wikström United Stars
29. Niklas Blomberg NUHL8
30. Emil Larsson Umeå HSS
31. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
32. Johan Johansson Närke Bordshockey
33. Jimmy Douz Närke Bordshockey
34. Jonas Nordin Delsbo BHK
35. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
36. Joachim Thyzell DAJM
37. Anders Pettersson Närke Bordshockey
38. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
39. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
40. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
41. Thony Restel Kaeltestarre 83
42. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
43. Anton Kimberg
44. Magnus Falk BH Chiefs BH
45. Wilhelm Pössl Närke Bordshockey
46. Lars Ulfvensjö Närke Bordshockey
47. Magnus Kyllergård Björkhagen Rangers
48. James-John Forsberg Närke Bordshockey
49. Vanja Ulfvensjö Närke Bordshockey
50. Joakim Gåfvels Umeå HSS
51. Herman Lindgren NUHL8
52. Göran Skog Avantgarde Lund
53. Wilton Wallin Närke Bordshockey
54. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
55. Joakim Jakobsson Närke Bordshockey
56. Thomas Chan
57. Rosanna Johansson
58. Victor Gåfvels Nyrén Umeå HSS
59. Estelle Gåfvels Nyren Umeå HSS
60. Sven Pettersson Närke Bordshockey
61. Tindrah Gåfvels Nyren Umeå HSS
62. Thomas Oscarsson