Czech Open

Tävlingstyp Super Series
Tävlingsklass Öppna
Datum och tid 23 april 2022 (10:00 - 18:00)
Ort Prag
Deltagare 77 st
Värde 4951

Tävlingen ingår i Sverigetouren.

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Raivis Miglinieks BJC Laimite
2. Patrik Petr THC Stiga Elites
3. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
4. Jan Sladek THC Stiga-Game Pribram
5. Michal Kobrle THC Stiga Elites
6. Krystof Lebl Big Band
7. Vesa Huotelin Spjalerance
8. Martin Madera THC Stiga-Game Pribram
9. Bjarne Axelsen Björkhagen Rangers
10. Jiri Chylik ml. HCS Zabka Praha
11. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
12. Pavel Plesak Gladiators Plzen
13. Marek Lisy Absolut Desperation
14. Valentin Dietze TEHC Black Forest Werewolves
15. Tomas Waclawek THC Trinec
16. Anze Bozic NHK Kranj
17. Michal Bostik Stiga HC Benatky
18. Tomas Ruzicka THC Stiga-Game Pribram
19. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
20. Joakim Åström Umeå HSS
21. Jakub Sladek THC Stiga-Game Pribram
22. Bernard Rjavec NHK Kranj
23. Simon Thomas Big Band
24. Antonin Suryn Big Band
25. Martin Zenisek Gladiators Plzen
26. Daniel Matysek HCS Zabka Praha
27. Nejc Skrlep NHK Kranj
28. Miroslav Cernoch HCS Zabka Praha
29. Vladimir Kraus Absolut Desperation
30. Jakob Zalokar Obadic NHK Kranj
31. Zdenek Lopaur Stiga HC Benatky
32. Till Dion Satyrion Berlin
33. Matej Lezik Absolut Desperation
34. Lukas Kahoun BSE United
35. Vaclav Pikl THC Stiga Elites
36. Krystof Herold HCS Zabka Praha
37. Ales Krejza THC Trinec
38. Adam Kopriva BSE United
39. Michal Blazek BSE United
40. Tomas Kahoun ml. BSE United
41. David Cibulka THC Trinec
42. Mykola Verbytskyy THC Nertus
43. Tomas Bucek Stiga HC Benatky
44. Ralph Pommerenke TEHC Black Forest Werewolves
45. Roman Hejda SHC Cheb
46. Milos Sevr THC Stiga Elites
47. Stanislav Srba SHC Cheb
48. Robert Jez Stiga HC Benatky
49. Miroslav Uhlir Gladiators Plzen
50. Petr Holub SHC Cheb
51. Jan Cepicka Stiga HC Benatky
52. Tomas Halama Stiga HC Benatky
53. Frantisek Marek BSE United
54. Jonas Perkner Big Band
55. Josef Sedlacek Stiga HC Benatky
56. Gal Bohinc NHK Kranj
57. Petr Fuchs Big Band
58. Hynek Nechutny Gladiators Plzen
59. Aljaz Bozic NHK Kranj
60. Pavel Kubrt Gladiators Plzen
61. Janis Zalite VJN Ventspils
62. Jaroslav Kopecky SHC Cheb
63. Anita Grimova Gladiators Plzen
64. Polina Kvasnikova THC Nertus
65. Martin Kosnar Gladiators Plzen
66. Michal Tous
67. Vojtech Kraus
68. Daniel Kadlec Big Band
69. Branislav Sabo Predators Bratislava
70. Karel Brodacky Stiga HC Benatky
71. Petr Klazar BSE United
72. Filip Werner THC Stiga-Game Pribram
73. Lukas Holub SHC Cheb
74. Miroslava Horakova SHC Cheb
75. Vojtech Vacke BSE United
76. Milan Zeman Stiga HC Benatky
77. Jan Cermak