Helsinki Open 2014

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Resultat saknas.

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Legion
2. Mikhail Shashkov Northern Lights
3. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
4. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
5. Oscar Henriksson Broderna Grym
6. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
7. Santtu Sainio Talpelan Taiga
8. Mika Myllykangas Spjalerance
9. Janne Ollila Turun Seudun PJK
10. Ahti Lampi Spjalerance
11. Peter Ostlund Umea HSS
12. Janne Kantola Turun Seudun PJK
13. Teemu Koskela Spjalerance
14. Marcus Andersson Umea HSS
15. Anders Stark Pultti Amigos
16. Magnus Ahlberg Pultti Amigos
17. Dmitriy Belavin Joker
18. Sami Hellstrom Spjalerance
19. Lars Henriksson Broderna Grym
20. Dmitry Malygin Legion
21. Petrus Miettinen Pultti Amigos
22. Petteri Sevon POLY
23. Otto Pesala Spjalerance
24. Markus Nilsson Spjass Invaders
25. Mikko Kaariainen Mahtisonnit
26. Dmitry Afonin Joker
27. Vladimir Smirnov Legion
28. Irina Belavina Athena
29. Juho Rautio Spjalerance
30. Ismo Aulaskari POLY
31. Maria Saveljeva SK Raua
32. Vitaly Skorobogatov Petersburg Pirates
33. Jerry Wikstrom United Stars
34. Fredric Axelsson Spjass Invaders
35. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
36. Simonas Pleikys THC Vilnius
37. Pasi Honkanen Spjalerance
38. Oskari Koskela Spjalerance
39. Jari Sahlgren Kiekko-Lampaat
40. Alexander Okunev Kotlin
41. Nikita Pavlov Northern Lights
42. Artem Valiev Legion
43. Antti Vuononsola Talpelan Taiga
44. Rene Huhtala Turun Seudun PJK
45. Anton Lampi Talpelan Taiga
46. Janne Vepsalainen Spjalerance
47. Vesa Huotelin Spjalerance
48. Toni Koivula Kiekko-Lampaat
49. Igor Saveljev SK Raua
50. Aleksi Eriksson Turun Seudun PJK
51. Alexandr Danilov Petersburg Pirates
52. Petter Backebjork BHK Mollan Rouge
53. Martin Lunden Spjass Invaders
54. Ville Henttonen Talpelan Taiga
55. Timo Toivonen POLY
56. Niko Tuominen POLY
57. Peter Madsen Rex Oresund
58. Teuvo Moisa Talpelan Taiga
59. Daniil Mushnikov Stiga St. Petersburg
60. Mikhail Kovalenko Petersburg Pirates
61. Ismo Lahtinen POLY
62. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
63. Mikko Haveri Turun Seudun PJK
64. Mihail Margolis Diesel
65. Jali Salo Talpelan Taiga
66. Simon Thomas Big Band
67. Audrius Pleikys THC Vilnius
68. Jussi Junnila Optime
69. Justus Eralaukko Pultti Amigos
70. Lauri Eronen POLY
71. Alexey Krinov RS-Balance
72. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
73. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
74. Lauri Tornstrom Turun Seudun PJK
75. Joonas Kylliainen POLY
76. Linas Vasilevicius THC Vilnius
77. Sami Kattelus Turun Seudun PJK
78. Joonas Karppinen Pultti Amigos
79. Vesa Virri POLY
80. Mika Aho
81. Sandra Komaraite THC Vilnius
82. Olavi Vaisanen
83. Mikhail Krinov RS-Balance
84. Markus Tavast Pultti Amigos
85. Mikko Rautiainen Talpelan Taiga
86. Rasmus Tihila
87. Mika Tonteri Talpelan Taiga