Pekingpokalen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 54
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Group Avslutad 1 - 23
3
3
Playoff Avslutad 1 - 8
B-Playoff Avslutad 25 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
Peter Östlund Umeå HSS
5. Stefan Lindskog B7
6. Stefan Edwall 2015 United
7. Andreas Åman Enkopings HSC
8. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
9. Espen Selbak Trondheim BHK
10. Petter Bengtsson Umeå HSS
11. Håkan Brandt B7
12. Thomas Börsing Stockholms IK
13. Aron Lidman BHK Slapshot
14. Patrik Danielsson Stockholms IK
15. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
16. Björn Wikström Team Arctic
17. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
18. Carl Bindekrans BJC Laimite
19. Henrik Brodin TK Tigers
20. Jerry Wikström United Stars
21. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
22. David Andersson DAJM
23. Anna Påhlsson Peking Puckos
24. Lars Fridell 2015 United
25. Mikael Stenström Peking Puckos
26. Johnny Lundberg Åby Monkeys BHK
27. Martin Brodin TK Tigers
28. Mattias Grahn Örebro BHF
29. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
30. Mikael Lundström Bröderna Grym
31. Dick Dahl Stockholms IK
32. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
33. Erik Andersson Enskede Black Cats
34. Thomas Almqvist Overum FG
35. Henrik Benoni Ridiculous Mice BHK
36. Erik Bindekrans Peking Puckos
37. Christoffer Söderqvist Overum FG
38. Arthur Lindholm Åby Monkeys BHK
39. Mats Wallin Hjulsbro BHK
40. Jakob Andersson Leif Holmqvist BHF
41. Christian Nilsson Overum FG
42. Marcus Andersson Umeå HSS
43. Samuel Villius Hjulsbro BHK
44. Jerry Eklof Overum FG
45. Patrik Karlsson Arnemark BHK Nitro
46. Marcus Sundqvist Hjulsbro BHK
47. Björn Söderström Spjass Invaders
48. Christian Ericsson Blades of Steel
49. Kristoffer Lantz
50. Linus Bengtsson B7
51. Marcel Gmar Peking Puckos
52. Carl Josefsson Overum FG
53. Mikael Carlsson Peking Puckos
54. Tord Karlsson Peking Puckos
55. Alexander Landstedt Overum FG
56. Linus Lantz