Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 125
Kvalgrupp D
Kvalgrupp A
Kvalgrupp B
Kvalgrupp C
Kvalgrupp E
Kvalgrupp F
Kvalgrupp G
Kvalgrupp H
2
2
Kvartsfinalgrupper Avslutad 25 - 104
Kvartsfinalgrupp A
Kvartsfinalgrupp B
Kvartsfinalgrupp C
Kvartsfinalgrupp D
Kvartsfinalgrupp E
3
3
Semifinalgrupper Avslutad 1 - 54
Semifinalgrupp A
Semifinalgrupp B
Semifinalgrupp C
4
4
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
5
5
Play-off Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Fridell BHK Lugna Puckar
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Hans Österman BHK Möllan Rouge
Finn Fries BHK Möllan Rouge
5. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
6. Joakim Lundin Örebro BHF
7. Björn Svedman BHK Lugna Puckar
8. Stefan Edwall Stockholms IK
9. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
10. Andreas Åman Stockholms IK
11. Daniel Wallén Alliance
12. Thomas Petersson Stockholms IK
13. Pontus Eriksson Umeå HSS
14. Jimmy Holm Buffé Ellyc
15. Patrik Danielsson Stockholms IK
16. Petter Bengtsson BHK Möllan Rouge
17. Janne Kokko Ottawat Senaattorit
18. Peter Östlund Umeå HSS
19. Tomas Söderblom Ryggens BHF
20. Thomas Börsing Stockholms IK
21. Rickard Sjöstedt BHK Möllan Rouge
22. Aron Lidman Umeå HSS
23. Mikael Lindberg
24. Kai Parviainen Örebro BHF
25. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
26. Daniel Asplund Y NOT
27. Johan ”Exxon” Eriksson
28. Anders Johansson Y NOT
29. Tommy Köhl
30. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
31. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
32. Jesper Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot
33. Sissie Wikström Team Arctic Ice Shot
34. Kristian Iso-Tryykäri Deus ex Machina
35. Magnus Lindelöf
36. Joakim Nilén Alingsås BS
37. Anssi Järvinen Deus ex Machina
38. Jaakko Koski Deus ex Machina
39. Jerry Wikström Stockholms IK
40. Jens Saari Örebro BHF
41. Robert Isaksson Enköping HSC
42. Peder Berentsen Örebro BHF
43. Mats Boisen Dynamo Göteborg
44. Juha Parviainen
45. Mattias Johansson Ryggens BHF
46. Lars Lovén Dynamo Göteborg
47. Björn Ingevaldsson Team Arctic Ice Shot
48. Mikael Stenström Peking Puckos
49. Juha Erälaukko Pultti Amigos
50. John Backlund Ice Capades IF
51. Stefan Otterström Örebro BHF
52. Jens Anderberg Åhus BHoIF
53. Erik Torhall TK Tigers
54. Peter Wallman Nugents Lärjungar BHK
55. Kristian Gustafsson Dynamo Göteborg
56. Magnus Jansson Uppsala WildCats
57. Tarja Lindberg Ottawat Senaattorit
58. Tord Karlsson
59. Henrik Brodin TK Tigers
60. Björn Wikström Stockholms IK
61. Bie Karlsson BHK Lugnet
62. Birger Hedström Visby ISK
63. Henrik Påhlsson Peking Puckos
64. Kent Markusson
65. Krister Rubensson TK Tigers
66. Mikael Högenius Örebro BHF
67. Joakim Björk
68. Micael Borgh Team Arctic Ice Shot
69. M Swärd
70. Ingemar Hedberg Arnemark BHK Nitro
71. Erik Andersson Enskede Black Cats
72. Roy Persen Kristianiabohemene
73. Frode Horvath Kvernaland BHK
74. Henrik Lyselius
75. Max Ahlborn Pater Noster
76. Axel Perhamn Atletico Göteborg
77. Kalle Bindekrans BHK Möllan Rouge
78. Per Svensson Vino Tinto FC
79. Hans Djupsjöbacka Enköping HSC
80. Thomas Björnson Malmens BHK
81. Henrik Winsnes Dynamo Göteborg
82. Martin Brodin TK Tigers
83. Peter Stensmyr BHK Möllan Rouge
84. Johan Björklund Ridiculous Mice BHK
85. Sven Johnson Stockholms IK
86. Roger Lundin Peking Puckos
87. Johan Berglund
88. Christer Bäckstrand Y NOT
89. T Larsson
90. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
91. Magnus Ingvarsson Peking Puckos
92. Mikael Lundström Umeå HSS
93. Netta Jousi Ottawat Senaattorit
94. Mattias Karlsson Örebro BHF
95. Hanna Sundberg Nugents Lärjungar BHK
96. Mikael Carlsson
97. Evert Asplund Y NOT
98. Henrik Ådahl
99. S Lundberg
100. Dan Kurenkoff Stockholms IK
101. Emanuel Unge
102. Olle Sporrong
103. Kristian Langdell
104. Dick Dahl Stockholms IK
105. Peter Danielsson Stockholms IK
106. Niklas Larsson Dynamo Göteborg
107. Mikael Olofsson
108. Minna Talja
109. Peter Åhlén Enköping
110. P Welander
111. Sven Bengtsson Y NOT
112. Peter Hansson Schuckert! BHC
113. Alf Metelius
114. Göran Vikander Rinkens Riddare
115. Robert Karlström Enköping HSC
116. Håkan Sandberg Schuckert! BHC
117. A Hedman
118. R Åkerblom
119. Björn Söderström Ridiculous Mice BHK
120. Mikael Norberg Schuckert! BHC
121. David Andersson Atletico Göteborg
122. Anna Påhlsson Peking Puckos
123. Gustaf Ekelöf TK Tigers
124. Erik Bindekrans Peking Puckos
125. T Philblad