Avesta Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 49
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
B-Groups Avslutad 25 - 52
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 25 - 40

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
2. Jimmy Holm Buffé Ellyc
3. Patrik Danielsson Stockholms IK
Fredrik Johansson Enkopings HSC
5. Stefan Edwall 2015 United
6. Lars Fridell 2015 United
7. Pontus Eriksson Bröderna Grym
8. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
9. Andreas Åman Enkopings HSC
10. Daniel Asplund Harnosands BHK
11. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
12. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
13. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
14. Björn Svedman Buffé Ellyc
15. Joakim Lundin United Stars
16. Petter Bengtsson Umeå HSS
17. Mattias Johansson Ryggens BHF
18. Jerry Wikström United Stars
19. Mats Dehlbom Ryggens BHF
20. Anders Johansson Sundsvalls BHK
21. Tomas Söderblom Ryggens BHF
22. Jens Saari Örebro BHF
23. Krister Bäckstrand Sundsvalls BHK
24. Patrik Hellström United Stars
25. Peder Berentsen Örebro BHF
26. Björn Wikström Team Arctic
27. Anders Sundqvist Ryggens BHF
28. Magnus Olsson Örebro BHF
29. Stefan Otterström Örebro BHF
30. Sissie Wikström United Stars
31. Carl Bindekrans BJC Laimite
32. Erik Bindekrans Peking Puckos
33. Thomas Joyce Lorenskog BHK
34. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
35. Lars Hjort Nugents Lärjungar BHK
36. Peter Wallman Nugents Lärjungar BHK
37. Joakim Nilén Alingsas BHS
38. Andreas Eliasson Sundsvalls BHK
39. Mikael Jåfs Nugents Lärjungar BHK
40. Kenth Ericsson Nugents Lärjungar BHK
41. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
42. Anna Påhlsson Peking Puckos
43. Mikael Carlsson Peking Puckos
44. Per Lundberg Y NOT
45. Magnus Ingvarsson Peking Puckos
46. Steven Westergard
47. Tord Larsson Herrljunga
48. Hanna Sundberg Nugents Lärjungar BHK
49. Marcus Andersson Umeå HSS
50. Mattias Stenberg BHK Lugna Puckar
51. Mikael Nylén Nugents Lärjungar BHK
52. Robin Ahlberg Nugents Lärjungar BHK
53. Joakim Larsson Avesta