Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 60
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Final Group Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 25 - 34
C-Group Avslutad 37 - 47
D-Group Avslutad 49 - 60
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Stefan Edwall 2015 United
3. Joakim Lundin United Stars
Hans Österman NUHL8
5. Lars Fridell 2015 United
6. Daniel Asplund Harnosands BHK
7. Björn Svedman Buffé Ellyc
8. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
9. Patrik Danielsson Stockholms IK
10. Finn Fries Avantgarde Lund
11. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
12. Daniel Wallén Oran ISK
13. Lars Henriksson Bröderna Grym
14. Jimmy Holm Buffé Ellyc
15. Pontus Eriksson Bröderna Grym
16. Mikael Lindberg Deus ex Machina
17. Andreas Åman Enkopings HSC
18. Kent Nyman Björkhagen Rangers
19. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
20. Petter Bengtsson Umeå HSS
21. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
22. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
23. Tomas Söderblom Ryggens BHF
24. Jerry Wikström United Stars
25. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
26. Joakim Larsson Visby ISK
27. Jens Anderberg Åhus BHoIF
28. Anders Ahlgren Visby ISK
29. Björn Wikström Team Arctic
30. Mats Larsnäs BK Fakiren
31. Hampus Fries Lunds HSK
32. Pahr Anderz Brodin Karlstad BHK
33. Sissie Wikström United Stars
34. Birger Hedström Visby ISK
35. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
36. Anders Sundqvist Ryggens BHF
37. Mats Dehlbom Ryggens BHF
38. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
39. Fredrik Malmström Karlstad BHK
40. Thomas Björnson Malmens BHK
41. Fredrik Jordell Karlstad BHK
42. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
43. Magnus Olsson Örebro BHF
44. Patrik Esbjornsson "Percy Nilegard" BK Prinki
45. Michael Gellerstam "Johansson/Eklund" Avantgarde Lund
46. Magnus Lindelöf BHK Möllan Rouge
47. Johan Larsson IFK Klagshamn
48. Mattias Johansson Ryggens BHF
49. Pontus Trulsson BK Prinki
50. Marino Tuljak Malmo Islanders
51. Sebastian Vittenhag De Sista Hockeykanerna
52. Thomas Svensson BK Gripen
53. Jimmi Schultz IFK Klagshamn
54. Benny Nilsson IFK Klagshamn
55. Harry Davidsson Enskede Black Cats
56. Niklas Nilsson De Sista Hockeykanerna
57. Mikael Lindelof BHK Möllan Rouge
58. Christian Hall IFK Klagshamn
59. Rickard Perleryd De Sista Hockeykanerna
60. Karina Nilsson IFK Klagshamn