Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 144
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 63
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
3
3
Final Group Avslutad 1 - 24
4
4
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Stefan Edwall 2015 United
3. Finn Fries Avantgarde Lund
Hans Österman NUHL8
5. Björn Svedman Buffé Ellyc
6. Jimmy Holm Buffé Ellyc
7. Robert Håkansson Karlstad BHK
8. Patrik Danielsson Stockholms IK
9. Andreas Åman Enkopings HSC
10. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
11. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
12. Daniel Wallén Oran ISK
13. Linus Bengtsson B7
14. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
15. Daniel Asplund Harnosands BHK
16. Jonny Stener Enkopings HSC
17. Mikael Johansson B7
18. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
19. Kai Parviainen Örebro BHF
20. Thomas Börsing Stockholms IK
21. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
22. Geir Myklebust Kvernaland BHK
23. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
24. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
25. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
26. Ilkka Lehtinen Ness
27. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
28. Stefan Lindskog B7
29. Lars Fridell 2015 United
30. Joakim Lundin United Stars
31. Mats Mörtsell Umeå HSS
32. Peder Berentsen Örebro BHF
33. Pontus Eriksson Bröderna Grym
34. Håkan Brandt B7
35. Niklas Hägg Malilla BHK
36. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
37. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
38. Jonas Ohlsson Örebro IF
39. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
40. Herman Steen Umeå HSS
41. Peter Östlund Umeå HSS
42. Vlastimil Hejtman Olomouc
43. Johan Känngård Stockholms IK
44. Thomas Joyce Lorenskog BHK
45. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
46. Jonas Karlsson Enkopings HSC
47. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
48. Tommy Köhl Team Arctic
49. Anders Stark Pultti Amigos
50. Mikael Lindberg Deus ex Machina
51. Tomas Karlsson Bröderna Grym
52. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
53. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
54. Michael Gellerstam "Johansson/Eklund" Avantgarde Lund
55. Jaakko Koski Deus ex Machina
56. David Smid THC Stiga Svitavy 93
57. Erik Andersson Enskede Black Cats
58. Jerry Wikström United Stars
59. Anssi Jarvinen Deus ex Machina
60. Kent Nyman Björkhagen Rangers
61. Erik Torhall TK Tigers
62. Christer Träff Malilla BHK
63. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
64. Göran Agdur Orsa HSK
65. Olof Johansson Arnemark BHK Nitro
66. Birger Hedström Visby ISK
67. Mattias Anbacken
68. Anders Larsson Atletico Göteborg
69. Ola Söderberg Enkopings HSC
70. Martin Jansson Tre Puckar
71. Peter Alnemo Malilla BHK
72. Janne Ylonen Ottawat Senaattorit
73. Antonin Suryn Big Band
74. Seppo Kosonen Ness
75. Hakan Ljungberg
76. Petr Suryn Big Band
77. Anders Johansson Sundsvalls BHK
78. Fredrik Larsson Malilla BHK
79. Sami Sormunen Hallsta BHK
80. Måns Englund Karlstad BHK
81. Pierre Bäckström Sundsvalls BHK
82. Anders Sundqvist Ryggens BHF
83. Magnus Ohlsson
84. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
85. Ake Soderberg Bålsta Bulldozers
86. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
87. Hans Nordin Atletico Göteborg
88. Joakim Björk Karlstad BHK
89. Tommy Saaf Enkopings HSC
90. Christian Carlsson B7
91. Mikael Eriksson
92. Emil Svensson Malilla BHK
93. Krister Rubensson TK Tigers
94. Stefan Lundberg "Lunsen" Örebro BHF
95. Jonas Helling
96. Robert Sundén Ryggens BHF
97. Evert Asplund Harnosands BHK
98. Joaal Sjoberg
99. Johan Wejryd BHK Harda Tider
100. Ragnar Friberg Team Arctic
101. Tomas Chanton
102. Sebastian Agdur Orsa HSK
103. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
104. Hans Djupsjöbacka Enkopings HSC
105. Andreas Sjöqvist Sundsvalls BHK
106. Martin Drapak THC Stiga Plzen
107. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
108. Frank Uwe Walpurgis "Walli" 1. TEC Wilhelmshaven
109. Nicko Tapanila
110. Harry Davidsson Enskede Black Cats
111. Radek Hejtman Olomouc
112. Milos Sevr THC Stiga Elites
113. Noel Edling Team Arctic
114. Andreas Hedström Ryggens BHF
115. Eduard Nechvatal st.
116. Richard Anglered Sodertalje
117. Richard Nechvatal Absolut Desperation
118. Tord Sjoberg Team Arctic
119. Patrik Esbjornsson "Percy Nilegard" BK Prinki
120. Tomas Hogman Harnosands BHK
121. Per Horenius
122. Robin Ohlsson Malilla BHK
123. Patrik Jonsson Sundsvalls BHK
124. Kenneth Pettersson
125. Niklas Chanton
126. Marcus Bolloff
127. Johan Hulimaa
128. Peter Åhlén Icebreaker Oden
129. Lennart Strandberg Sundsvalls BHK
130. Jan Goll Veterans Cesky Dub
131. Niclas Kumlin
132. Joel Bremer
133. Sissie Wikström United Stars
134. Patrik Backlund
135. Mans Nordblad TEX Taby Kings
136. Mats Vettergren
137. Lars Sjoberg
138. Eric Kalén
139. Lars Henriksson Linkoping
140. Hakan Nilsson
141. Elenor Wikstrom Enskede Black Cats
142. Anders Stenberg TEX Taby Kings
143. David Lindberg
144. Björn Wikström Team Arctic