Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 50
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
B-Groups Avslutad 25 - 42
Grupp 1
Grupp 2
C-Group Avslutad 43 - 47
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 25 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Fridell 2015 United
2. Finn Fries Avantgarde Lund
3. Andreas Åman Enkopings HSC
Hans Österman NUHL8
5. Björn Svedman Buffé Ellyc
6. Kai Parviainen Örebro BHF
7. Håkan Brandt B7
8. Mikael Johansson B7
9. Stefan Lindskog B7
10. Linus Bengtsson B7
11. Jonas Ohlsson Örebro IF
12. Lars Henriksson Bröderna Grym
13. Sven Bottge "Der Professor" Eismaschine Hamburg
14. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
15. Petter Bengtsson Umeå HSS
16. Marcus Norin Örebro IF
17. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
18. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
19. Richard Lindberg Hjarup HC
20. Tommy Rensmoen Lorenskog BHK
21. Niklas Hägg Malilla BHK
22. Michael Gellerstam "Johansson/Eklund" Avantgarde Lund
23. Lars Freitag "Graf Zahl" Eismaschine Hamburg
24. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
25. Peder Berentsen Örebro BHF
26. Daniel Magnusson Hjarup HC
27. Jens Freitag "Betze" Eismaschine Hamburg
28. Jens Anderberg Åhus BHoIF
29. Terje Julusmoen Kristianiabohemene
30. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
31. Jerry Wikström United Stars
32. Hampus Fries Lunds HSK
33. Marino Tuljak Malmo Islanders
34. Erik Andersson Enskede Black Cats
35. Emil Svensson Malilla BHK
36. Fredrik Larsson Malilla BHK
37. Sten Svensson Avantgarde Lund
38. Thomas Björnson Malmens BHK
39. Stefan Otterström Örebro BHF
40. Stefan Lundberg "Lunsen" Örebro BHF
41. Niklas Örnros Malilla BHK
42. Pit Lammert "Prickel Pit" Eismaschine Hamburg
43. Lars Skovmand
44. Mikael Sand
45. Mattias Ericsson BK Gripen
46. Ais Winther-Jensen
47. Thomas Arnoldi
48. Jesper Anderberg Åhus BHoIF
49. Patrik Esbjornsson "Percy Nilegard" BK Prinki
50. Patrik Kjelldorf "Hepsibulian Clojbi" BK Prinki