Enskedespelen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 66
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
B-Groups Avslutad 25 - 40
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16
B-Playoff Avslutad 25 - 56

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
3. Lars Fridell 2015 United
Hans Österman NUHL8
5. Daniel Wallén Oran ISK
6. Lars Henriksson Bröderna Grym
7. Daniel Asplund Harnosands BHK
8. Jimmy Holm Buffé Ellyc
9. Kai Parviainen Örebro BHF
10. Göran Agdur Orsa HSK
11. Robert Håkansson Karlstad BHK
12. Stefan Edwall 2015 United
13. Pontus Eriksson Bröderna Grym
14. Marcus Norin Örebro IF
15. Thomas Börsing Stockholms IK
16. Mats Mörtsell Umeå HSS
17. Andreas Åman Enkopings HSC
18. Jonas Karlsson Enkopings HSC
19. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
20. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
21. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
22. Jonas Ohlsson Örebro IF
23. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
24. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
25. Petter Bengtsson Umeå HSS
26. Hampus Ottosson Rinkens Riddare
27. Kristian Iso-Tryykari Turun Seudun PJK
28. Janne Ylonen Ottawat Senaattorit
29. Erik Torhall TK Tigers
30. Anders Johansson Sundsvalls BHK
31. Jerry Wikström United Stars
32. Anders Stark Pultti Amigos
33. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
34. Birger Hedström Visby ISK
35. Anssi Jarvinen Deus ex Machina
36. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
37. Jaakko Koski Deus ex Machina
38. Pekka Kerminen Mahtisonnit
39. Erik Andersson Enskede Black Cats
40. Jani Lappalainen Mahtisonnit
41. Peter Östlund Umeå HSS
42. Noel Edling Team Arctic
43. Patrik Danielsson Stockholms IK
44. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
45. Bie Karlsson BHK Lugnet
46. Kent Nyman Björkhagen Rangers
47. Peder Berentsen Örebro BHF
48. Robert Isaksson Enkopings HSC
49. Ake Soderberg Bålsta Bulldozers
50. Stefan Otterström Örebro BHF
51. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
52. Måns Englund Karlstad BHK
53. Håkan Johansson Umeå HSS
54. Thomas Björnson Malmens BHK
55. Michael Gellerstam "Johansson/Eklund" Avantgarde Lund
56. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
57. Krister Rubensson TK Tigers
58. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
59. Goran Johansson Rinkens Riddare
60. Ola Söderberg Enkopings HSC
61. Tomas Chanton
62. Niklas Chanton
63. Mikko Kauppi Deus ex Machina
64. Björn Wikström Team Arctic
65. Göran Vikander Rinkens Riddare
66. Tommy Saaf Enkopings HSC