Weelu Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 71
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Daniel Wallén Oran ISK
3. Jonny Stener Enkopings HSC
Jörgen Sundqvist Örebro BHF
5. Jacob Lindahl Umeå HSS
6. Anders Ekestubbe United Stars
7. Andreas Åman Enkopings HSC
8. Joakim Lundin United Stars
9. Stefan Edwall 2015 United
10. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
11. Hans Österman NUHL8
12. Patrik Danielsson Stockholms IK
13. Lars Fridell 2015 United
14. Jimmy Holm Buffé Ellyc
15. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
16. Thomas Börsing Stockholms IK
17. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
18. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
19. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
20. Pontus Eriksson Bröderna Grym
21. Björn Svedman Buffé Ellyc
22. Stefan Lindskog B7
23. Janne Kokko Sulkavan Laiturit
24. Jonas Karlsson Enkopings HSC
25. Kent Nyman Björkhagen Rangers
26. Linus Bengtsson B7
27. Peder Berentsen Örebro BHF
28. Jonas Olsson Örebro BHF
29. Anders Caris Orsa HSK
30. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
31. Kai Parviainen Örebro BHF
32. Robert Isaksson Enkopings HSC
33. Bie Karlsson BHK Lugnet
34. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
35. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
36. Geir Myklebust Kvernaland BHK
37. Jens Anderberg Åhus BHoIF
38. Mats Mörtsell Umeå HSS
39. Håkan Brandt B7
40. Robert Håkansson Karlstad BHK
41. Daniel Asplund Harnosands BHK
42. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
43. Joakim Björk Karlstad BHK
44. Jerry Wikström United Stars
45. Tommy Köhl Team Arctic
46. Tommy Rensmoen Lorenskog BHK
47. Birger Hedström Visby ISK
48. Måns Englund Karlstad BHK
49. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
50. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
51. Peter Östlund Umeå HSS
52. Anders Sundqvist Ryggens BHF
53. Ola Söderberg Enkopings HSC
54. Tomas Söderblom Ryggens BHF
55. Erik Andersson Enskede Black Cats
56. Anders Johansson Sundsvalls BHK
57. Marcus Norin Örebro IF
58. Anders Stark Pultti Amigos
59. Hampus Ottosson Rinkens Riddare
60. Goran Johansson Rinkens Riddare
61. Mattias Johansson Ryggens BHF
62. Thomas Joyce Lorenskog BHK
63. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
64. Hans Kvinto Rinkens Riddare
65. Johan Elmstrom Tre Puckar
66. Sten Svensson Avantgarde Lund
67. Mats Dehlbom Ryggens BHF
68. Mats Hagberg Rinkens Riddare
69. Harry Davidsson Enskede Black Cats
70. Tarja Lindberg Sulkavan Laiturit
71. Roger Asmundsen Lunds HSK