Sundsvallsspelen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 66
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 32
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 33 - 40
C-Group Avslutad 41 - 48
D-Group Avslutad 49 - 56
E-Group Avslutad 57 - 66
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Finn Fries Avantgarde Lund
3. Stefan Edwall 2015 United
Hans Österman NUHL8
5. Jimmy Holm Buffé Ellyc
6. Lars Henriksson Bröderna Grym
7. Thomas Börsing Stockholms IK
8. Lars Fridell 2015 United
9. Daniel Wallén Oran ISK
10. Andreas Åman Enkopings HSC
11. Bie Karlsson BHK Lugnet
12. Anders Ekestubbe United Stars
13. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
14. Joakim Lundin United Stars
15. Patrik Danielsson Stockholms IK
16. Stig Ankardal Goteborgs HSS
17. Kai Parviainen Örebro BHF
18. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
19. Pontus Eriksson Bröderna Grym
20. Sami Sormunen Hallsta BHK
21. Linus Bengtsson B7
22. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
23. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
24. Michael Rönnlund Umeå HSS
25. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
26. Claus Haldin Dynamo Stockholm
27. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
28. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
29. Rickard Wester Team Toppen
30. Daniel Asplund Harnosands BHK
31. Mats Mörtsell Umeå HSS
32. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
33. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
34. Stefan Lindskog B7
35. Herman Steen Umeå HSS
36. Jens Saari Örebro BHF
37. Hakan Johnsson Sundsvalls BHK
38. Tommy Köhl Team Arctic
39. David Nordström DAJM
40. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
41. Tomas Söderblom Ryggens BHF
42. Robert Akerlund Hallsta BHK
43. Erik Andersson Enskede Black Cats
44. Anders Sundqvist Ryggens BHF
45. Jerry Wikström United Stars
46. Mattias Johansson Ryggens BHF
47. Sissie Wikström United Stars
48. Lars Nilsen BHK Lugnet
49. Peder Berentsen Örebro BHF
50. Mats Dehlbom Ryggens BHF
51. Lennart Villumsen Stockholms IK
52. Anders Johansson Sundsvalls BHK
53. Anders Stark Pultti Amigos
54. Stefan Otterström Örebro BHF
55. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
56. Stefan Lundberg "Lunsen" Örebro BHF
57. Johan Känngård Stockholms IK
58. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
59. Ragnar Friberg Team Arctic
60. Pierre Bäckström Sundsvalls BHK
61. Evert Asplund Harnosands BHK
62. Harry Davidsson Enskede Black Cats
63. Tord Sjoberg Team Arctic
64. Tomas Hogman Harnosands BHK
65. Andreas Sjöqvist Sundsvalls BHK
66. Lennart Strandberg Sundsvalls BHK