Örebro Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 60
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Mikael Kratz Orsa HSK
3. Stefan Edwall 2015 United
Joakim Lundin United Stars
5. Jimmy Holm Buffé Ellyc
6. Daniel Wallén Oran ISK
7. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
8. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
9. Pontus Eriksson Bröderna Grym
10. Lars Fridell 2015 United
11. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
12. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
13. Anders Caris Orsa HSK
14. Stig Ankardal Goteborgs HSS
15. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
16. Peter Sundqvist Örebro BHF
17. Robert Isaksson Enkopings HSC
18. Andreas Åman Enkopings HSC
19. Tore Lie Dannede Herrers Selskab
20. Jonas Olsson Örebro BHF
21. Kai Parviainen Örebro BHF
22. Robert Akerlund Hallsta BHK
23. Jonas Karlsson Enkopings HSC
24. Tommy Rensmoen Lorenskog BHK
25. Jens Saari Örebro BHF
26. Håkan Brandt B7
27. Måns Englund Karlstad BHK
28. Morgan Bertilsson Örebro IF
29. Anders Sundqvist Ryggens BHF
30. Robert Håkansson Karlstad BHK
31. Tommy Köhl Team Arctic
32. Christian Ericsson Blades of Steel
33. Sissie Wikström United Stars
34. Peder Berentsen Örebro BHF
35. Sami Sormunen Hallsta BHK
36. Jerry Wikström United Stars
37. Erik Andersson Enskede Black Cats
38. Stefan Otterström Örebro BHF
39. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
40. Mikael Halen Blades of Steel
41. Tomas Söderblom Ryggens BHF
42. Terje Julusmoen Kristianiabohemene
43. Mats Dehlbom Ryggens BHF
44. Daniel Asplund Harnosands BHK
45. Stefan Lundberg "Lunsen" Örebro BHF
46. Hans Kvinto Rinkens Riddare
47. Anders Larsson Atletico Göteborg
48. Hakan Danielsson Blades of Steel
49. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
50. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
51. Roger Eriksson
52. Herman Steen Umeå HSS
53. Fredrik Soderberg
54. Jonathan Ingevaldsson
55. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK
56. Nicko Tapanila
57. Per-Åke Larsson Blades of Steel
58. Andreas Isberg
59. Hakan Ljungberg
60. Claes Dahlberg