Weelu Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 67
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Stefan Edwall 2015 United
3. Fredrik Johansson Enkopings HSC
Thomas Petersson Saanapu Cyclones
5. Anders Ekestubbe United Stars
6. Lars Fridell 2015 United
7. Patrik Danielsson Stockholms IK
8. Linus Bengtsson B7
9. Kai Parviainen Örebro BHF
10. Finn Fries Avantgarde Lund
11. Jimmy Holm Buffé Ellyc
12. Hans Österman NUHL8
13. Andreas Åman Enkopings HSC
14. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
15. Håkan Brandt B7
16. Joakim Lundin United Stars
17. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
18. Bie Karlsson BHK Lugnet
19. Pontus Eriksson Bröderna Grym
20. Kent Nyman Björkhagen Rangers
21. Jonas Ohlsson Örebro IF
22. Peter Sundqvist Örebro BHF
23. Björn Svedman Buffé Ellyc
24. Robert Håkansson Karlstad BHK
25. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
26. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
27. Henrik Brandt Goteborgs HSS
28. Mats Mörtsell Umeå HSS
29. Torbjörn Johansson Umeå HSS
30. Stefan Lindskog B7
31. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
32. Magnus Karlsson Goteborgs HSS
33. David Nordström DAJM
34. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
35. Tomas Karlsson Bröderna Grym
36. Claus Haldin Dynamo Stockholm
37. Jonny Stener Enkopings HSC
38. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
39. Stig Ankardal Goteborgs HSS
40. Peter Östlund Umeå HSS
41. Mikael Svärd Hallsta BHK
42. Thomas Börsing Stockholms IK
43. Hakan Johnsson Sundsvalls BHK
44. Anders Sundqvist Ryggens BHF
45. Anders Johansson Sundsvalls BHK
46. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
47. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
48. Tomas Söderblom Ryggens BHF
49. Joakim Björk Karlstad BHK
50. Erik Andersson Enskede Black Cats
51. Herman Steen Umeå HSS
52. Sami Sormunen Hallsta BHK
53. Johannes Wikstrom Umeå HSS
54. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
55. Jonas Karlsson Enkopings HSC
56. Måns Englund Karlstad BHK
57. Peder Berentsen Örebro BHF
58. Martin Jansson Tre Puckar
59. Henrik Påhlsson Åby Monkeys BHK
60. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
61. Anders Larsson Atletico Göteborg
62. Jerry Wikström United Stars
63. Nicko Tapanila
64. Sissie Wikström United Stars
65. Niclas Hector
66. Kent Markusson Hallsta BHK
67. Roger Westh "Lundin" Åby Monkeys BHK