Weelu Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 69
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Anders Ekestubbe United Stars
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Lars Henriksson Bröderna Grym
Jörgen Sundqvist Örebro BHF
5. Stig Ankardal Goteborgs HSS
6. Stefan Edwall 2015 United
7. Pontus Eriksson Bröderna Grym
8. Mikael Kratz Orsa HSK
9. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
10. Patrik Danielsson Stockholms IK
11. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
12. Thomas Börsing Stockholms IK
13. Fredrik Johansson Enkopings HSC
14. Magnus Karlsson Goteborgs HSS
15. Lars Fridell 2015 United
16. Mats Mörtsell Umeå HSS
17. Peter Danielsson Stockholms IK
18. Daniel Wallén Oran ISK
19. Robert Isaksson Enkopings HSC
20. Anders Caris Orsa HSK
21. Andreas Åman Enkopings HSC
22. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
23. Jimmy Holm Buffé Ellyc
24. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
25. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
26. Peter Sundqvist Örebro BHF
27. Kai Parviainen Örebro BHF
28. Håkan Brandt B7
29. Kent Nyman Björkhagen Rangers
30. Linus Bengtsson B7
31. Jens Saari Örebro BHF
32. Anders Johansson Sundsvalls BHK
33. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
34. Niclas Hansen Bröderna Grym
35. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
36. Göran Agdur Orsa HSK
37. Tomas Karlsson Bröderna Grym
38. Anders Sundqvist Ryggens BHF
39. Marcus Norin Örebro IF
40. Anders Enocksson Klapp & Klang
41. Jonas Olsson Örebro BHF
42. Hans Nordin Atletico Göteborg
43. Tomas Söderblom Ryggens BHF
44. Robert Håkansson Karlstad BHK
45. Johan Känngård Stockholms IK
46. Jonas Bergström Spjass Invaders
47. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
48. Örjan Bergström Klapp & Klang
49. Mattias Johansson Ryggens BHF
50. Birger Hedström Visby ISK
51. Stefan Lindskog B7
52. Mikael Wiktorsson
53. Gustaf Ekelöf TK Tigers
54. David Nordström DAJM
55. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
56. Mikael Svärd Hallsta BHK
57. Ove Sundqvist Örebro IF
58. Peder Berentsen Örebro BHF
59. Jonas Karlsson Enkopings HSC
60. Mats Dehlbom Ryggens BHF
61. Roger Sager Arnemark BHK Nitro
62. Kent Markusson Hallsta BHK
63. Nicko Tapanila
64. Jerry Wikström United Stars
65. Patrik Enocksson Klapp & Klang
66. Lennart Strandberg Sundsvalls BHK
67. Hakan Johnsson Sundsvalls BHK
68. Niclas Hector
69. Sissie Wikström United Stars