Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 236
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
Grupp 13
Grupp 14
Grupp 15
Grupp 16
2
2
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 126
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
3
3
Semifinal Groups Avslutad 1 - 62
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
4
4
Final Group Avslutad 1 - 24
5
5
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Göran Agdur Orsa HSK
3. Fredrik Johansson Enkopings HSC
Jonny Stener Enkopings HSC
5. Patrik Danielsson Stockholms IK
6. Anders Ekestubbe United Stars
7. Mikael Kratz Orsa HSK
8. Stefan Edwall 2015 United
9. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
10. Pontus Eriksson Bröderna Grym
11. Mikael Johansson B7
12. Anders Caris Orsa HSK
13. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
14. Jimmy Holm Buffé Ellyc
15. Finn Fries Avantgarde Lund
16. Per Jemth Orsa HSK
17. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
18. Ronny Bergström Stockholms IK
19. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
20. Clas Johansson Arnemark BHK Nitro
21. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
22. Jonas Bergström Spjass Invaders
23. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
24. Stig Ankardal Goteborgs HSS
25. Daniel Wallén Oran ISK
26. Peter Danielsson Stockholms IK
27. Magnus Melander Oran ISK
28. Lars Fridell 2015 United
29. Andreas Åman Enkopings HSC
30. Peter Sundqvist Örebro BHF
31. Tobias Sehlberg
32. Håkan Brandt B7
33. Michael Rönnlund Umeå HSS
34. Linus Bengtsson B7
35. Stefan Renberg Arnemark BHK Nitro
36. Mats Mörtsell Umeå HSS
37. Per-Anders Olsson Team Tre Ore
38. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
39. Bie Karlsson BHK Lugnet
40. Tomas Karlsson Bröderna Grym
41. Magnus Svensson Dynamo Stockholm
42. Aron Lidman BHK Slapshot
43. Tomas Svensson Örebro IF
44. Robert Håkansson Karlstad BHK
45. Olof Johansson Arnemark BHK Nitro
46. Birger Hedström Visby ISK
47. Claus Haldin Dynamo Stockholm
48. Kent Nielsen Doctor Darling
49. Thomas Börsing Stockholms IK
50. Anders Leifman Stockholms IK
51. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
52. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
53. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
54. Håkan Johansson Umeå HSS
55. Joakim Nilén Alingsas BHS
56. Oscar Gezelius Enkopings HSC
57. Johan Känngård Stockholms IK
58. Krister Nordin Visby ISK
59. Torbjörn Johansson Umeå HSS
60. Kent Nyman Björkhagen Rangers
61. Anders Ahlgren Visby ISK
62. Anders Larsson Atletico Göteborg
63. Cenneth Nicklasson Visby ISK
64. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
65. Patrik Hansson "Tekno" Doctor Darling
66. Per Göran
67. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
68. Lars Westerberg Stockholms IK
69. Magnus Karlsson Goteborgs HSS
70. Simon Lokko BHC Vessla
71. Thomas Björnson Malmens BHK
72. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
73. Sven Johnson Stockholms IK
74. Lennart Villumsen Stockholms IK
75. Gabriel Niklasson Lirarna BHK
76. Rickard Callertun Björkhagen Rangers
77. Anders Johansson Sundsvalls BHK
78. Jari Hanninen
79. Martin Göran
80. Ingemar Hedberg Arnemark BHK Nitro
81. Kjell Persson
82. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
83. Gunnar Sjösten Visby ISK
84. Jonas Jönsson Team Tre Ore
85. Joakim Björk Karlstad BHK
86. Johan Johansson Lag U
87. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
88. Mattias Stenberg BHK Lugna Puckar
89. Henrik Brandt Goteborgs HSS
90. David Nordström DAJM
91. Tommy Adamsson
92. Ove Sundqvist Örebro IF
93. Stefan Hedlund Alingsas BHS
94. Olov Tallstrom Mejan
95. Fredrik Franzon
96. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
97. Olle Köhler Stockholms IK
98. Henrik Hakansson Karlstad BHK
99. Kent Markusson Hallsta BHK
100. Cryddan Robertsson Dom Puckade
101. Christer Eriksson Nyköping BHK
102. Leif Andersson
103. Mikael Svärd Hallsta BHK
104. Henrik Ragnarsson
105. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
106. Peter Valette Örebro IF
107. Ronnie Widmark Enskede Black Cats
108. Roger Johansson
109. Niklas Ljungholm
110. Johan Strömblad Stockholms IK
111. Jakob Ståhle Alingsas BHS
112. Johan Ragnarsson
113. Hans Andersson
114. Staffan Flodqvist
115. Carl Hokfeldt
116. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
117. Samuel Sehlberg BHK Harda Tider
118. Stefan Dannefalk
119. Jörgen Ljungman Halmstad
120. Terno Hagert
121. Tor Söderberg Bålsta Bulldozers
122. Mats Hagberg Rinkens Riddare
123. Martin Nordmark
124. Johan Wejryd BHK Harda Tider
125. Tomas Mattson
126. Anders Ohman
127. Nicklas Lindstrom
128. Pontus Castenfors
129. Magnus Bokstrom
130. Niclas Hansen Bröderna Grym
131. Tommy Nordin Enskede Black Cats
132. Jonas Lofgren
133. Christer Malmstrom Arnemark BHK Nitro
134. Stefan Permander
135. Petter Lampinen
136. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
137. Raimo Myllymaki
138. Bjorn Lennerby
139. Kai Parviainen Örebro BHF
140. Lars Sundh Dynamo Stockholm
141. Henrik Pruselius Stockholms IK
142. Magnus Jonsson
143. Bjorn Ekvall
144. Jöns Hellsing BHK Lugnet
145. Michael Hammarin Malmkoping
146. Mats Amin
147. Jocke Rasilla Bob Puck
148. Dag Köhler Stockholms IK
149. Jan Lilja BHK Lugnet
150. Emil Walter
151. Lars-Eric Karlsson BHK Lugnet
152. Peter Wesslau
153. Tomas Fägerlind Inga Luringar Gills
154. Stefan Hellman
155. Mats Hellquist Bob Puck
156. Ola Söderberg Enkopings HSC
157. Roger Soderberg
158. Oscar Lindahl Örebro IF
159. Jesper Bergom-Larsson BHK Lugnet
160. Ake Soderberg Bålsta Bulldozers
161. Jan Eriksson
162. Olle Sundberg
163. Morgan Karlsson
164. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
165. Tomas Broman
166. Fredrik Carlsson BHK Lugnet
167. Marc Selander
168. Par Hedmark
169. Hampus Ottosson Rinkens Riddare
170. Andreas Martensson
171. Johan Gustafsson Buffé Ellyc
172. Amir Pettersson
173. Erik Eklund
174. Sissie Wikström United Stars
175. Stefan Sandin
176. Lotta Halen BHK Lugnet
177. Lars Ostman
178. Staffan Bolinger
179. Stefan Tornkvist
180. Anders Floser
181. Lars Antonsson
182. Mikael Oback
183. Jorgen Asplund
184. Kim Moisio
185. Tomas Backelin
186. Paul Gorbow
187. Jerry Wikström United Stars
188. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
189. Jonas Karlsson Enkopings HSC
190. Johan Strombeck
191. Staffan Persson Enskede Black Cats
192. Claes Ostberg
193. Magnus Jonsson
194. Per Eriksson
195. David Fennman
196. Bjorn Hasselblad
197. Hakan Jansson
198. Oskar Lampinen Tyreso BHC
199. Jens Olsson
200. Daniel Setterwall Inga Luringar Gills
201. Wei-Lin Chi
202. Tommy Saaf Enkopings HSC
203. Morgan Eiderbo
204. Robert Akerlund Hallsta BHK
205. Mathias Eklund
206. Einar Lindesvard
207. Goran Hardelin
208. Thomas Nilsson Sodertalje
209. Alex Iennaco
210. Roger Parre
211. Anton Forsberg
212. Linus Svedberg
213. Mikael Kemi
214. Lasse Johansson Dynamo Stockholm
215. Jesper Lidcrantz
216. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
217. Johan Lindahl Örebro IF
218. Erik Ljunggren BHC Vessla
219. Henrik Nilsén Solna
220. Fredrik Soderberg
221. Markus Karlsson
222. Stefan Bengtsson
223. Berndt Forsberg
224. Patrik von Krusenstierna
225. Marie Sjolin
226. Lars Paulsson-Cruz
227. Håkan Persson Nacka
228. Victor Bernhardtz Stockholms IK
229. Mikael Strombeck
230. Stefan Pettersson
231. Per Melin
232. Patrik Wahlstrom
233. Emanuel Asaba
234. Erik Dietrichsson
235. Hakan Nelstedt
236. Conny Elvestam