Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 50
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Second Chance Qualification Group Avslutad 16 - 18
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
B-Group Avslutad 17 - 26
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Göran Agdur Orsa HSK
2. Anders Caris Orsa HSK
3. Patrik Danielsson Stockholms IK
Finn Fries Avantgarde Lund
5. Anders Ekestubbe United Stars
6. Thomas Börsing Stockholms IK
7. Lars Fridell 2015 United
8. Mikael Kratz Orsa HSK
9. Jimmy Holm Buffé Ellyc
10. Stig Ankardal Goteborgs HSS
11. Per-Anders Olsson Team Tre Ore
12. Mikael Johansson B7
13. Marcus Norin Örebro IF
14. Daniel Wallén Oran ISK
15. Peter Danielsson Stockholms IK
16. Magnus Melander Oran ISK
17. Andreas Åman Enkopings HSC
18. Linus Bengtsson B7
19. Claus Haldin Dynamo Stockholm
20. Håkan Brandt B7
21. Dan Johansson Goteborgs HSS
22. Johan Känngård Stockholms IK
23. Anders Johansson Sundsvalls BHK
24. Samuel Sehlberg BHK Harda Tider
25. Kent Nyman Björkhagen Rangers
26. Patrik Hansson "Tekno" Doctor Darling
27. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
28. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
29. Bie Karlsson BHK Lugnet
30. Mats Andersson Halmstad
31. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
32. Sten Svensson Avantgarde Lund
33. Magnus Karlsson Goteborgs HSS
34. Jonas Bergström Spjass Invaders
35. Jonas Karlsson Enkopings HSC
36. Tommy Nielsen Doctor Darling
37. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
38. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
39. David Nordström DAJM
40. Anders Larsson Atletico Göteborg
41. Henrik Brandt Goteborgs HSS
42. Tobias Sehlberg
43. Kent Nielsen Doctor Darling
44. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
45. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
46. Jörgen Ljungman Halmstad
47. Anders Olsén Avantgarde Lund
48. Hans Österman NUHL8
49. L-G. Karlsson Halmstad
50. Per Eriksson Halmstad