EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 58
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
2
2
Repechage Groups Avslutad 1 - 16
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 65
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
4
4
Semifinal Groups Avslutad 1 - 32
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
5
5
Final Groups Avslutad 1 - 16
Grupp 1
Grupp 2
B-Group Avslutad 17 - 24
C-Group Avslutad 25 - 32
D-Group Avslutad 33 - 40
E-Group Avslutad 41 - 48
F-Group Avslutad 49 - 56
G-Group Avslutad 57 - 65
6
6
Playoff Avslutad 1 - 8
Placement Matches Avslutad 9 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Mikael Kratz Orsa HSK
2. Patrik Danielsson Stockholms IK
3. Anders Ekestubbe United Stars
4. Pontus Eriksson Bröderna Grym
5. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
6. Göran Agdur Orsa HSK
7. Stefan Edwall 2015 United
8. Jacob Lindahl Umeå HSS
9. Daniel Wallén Oran ISK
10. Henrik Rosenberg Turun Torpedos
11. Vladimir Studnicka THC Stiga Plzen
12. Jean-Erik Packalen Turun Torpedos
13. Libor Grabec ETHL Milovice
14. Pavel Plesak APP Gladiators Plzen
15. Seppo Kosonen Ness
16. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
17. Goran Jansson Turun Torpedos
18. Philippe Bonnet Team Paris
19. Antonin Simicek
20. Evzen Roth
21. Erik Lindgren Ness
22. Jaromir Navratil
23. Jerome Wittwer Team Paris
24. Janne Penttila Turun Traktor
25. Laurent Baraou Team Paris
26. Ales Lehky BHC Brno Crocodiles
27. Mats Lundberg Turun Torpedos
28. Veli-Pekka Alakorva Sisu Team
29. Karel Roth THL Praha
30. Stanislav Srba SHC Cheb
31. Ales Horcicka THC Stiga Elites
32. David Smid THC Stiga Svitavy 93
33. Pavel Chalus THC Stiga Plzen
34. Jouko Viitanen Ness
35. Shoji Handa Moriya
36. Nathalie Biais Team Paris
37. Miroslav Zaruba
38. Lotta Halen BHK Lugnet
39. Ivan Novak
40. Martin Musil
41. Jukka Seppanen Sisu Team
42. Francois Duhanneau Team Paris
43. Patrick Gescoff
44. Anders Olsén Avantgarde Lund
45. Petr Novak
46. Martin Drapak THC Stiga Plzen
47. Ladislav Navratil
48. Valerie Ceysson
49. Silvestr Novotny CIBET Praha
50. Zbynek Pilar Absolut Desperation
51. Ludek Solar THC Stiga Plzen
52. Leos Horcicka THC Stiga Plzen
53. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
54. Frantisek Navratil
55. Pavel Navratil ETHL Milovice
56. Martin Vasicek
57. Pavel Pseja BHC Brno Crocodiles
58. Daniel Provaznik Absolut Desperation
59. Miroslav Muller ETHL Milovice
60. Ludek Horcicka THC Stiga Plzen
61. Tereza Krausova ETHL Milovice
62. Josef Kraus ETHL Milovice
63. Lola Favrie
64. Alice Hanzelinova
65. Michal Bil
66. Jean-Luc Roy
67. Petr Zahradnik st. SHL Severni Cechy
68. Roman Vondrous SHC Pardubice
69. Milan Mrazek
70. Anne Natt Jyvaskyla
71. Miroslav Vondrous Absolut Desperation
72. Petr Jarolim SHL Severni Cechy
73. Jaroslav Smrcina
74. Sten Svensson Avantgarde Lund
75. Christophe Delbarre