Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 165
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 63
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
3
3
Final Group Avslutad 1 - 24
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
2. Anders Ekestubbe United Stars
3. Ronny Bergström Stockholms IK
Fredrik Johansson Enkopings HSC
5. Jacob Lindahl Umeå HSS
6. Mikael Kratz Orsa HSK
7. Patrik Danielsson Stockholms IK
8. Göran Agdur Orsa HSK
9. Hans Norén Enkopings HSC
10. Stefan Edwall 2015 United
11. Pontus Eriksson Bröderna Grym
12. Stefan Renberg Arnemark BHK Nitro
13. Stig Ankardal Goteborgs HSS
14. Lars Sundh Dynamo Stockholm
15. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
16. Mikael Johansson B7
17. Jimmy Holm Buffé Ellyc
18. Jonny Stener Enkopings HSC
19. Rickard Wester Team Toppen
20. Robert Gullberg Örebro IF
21. Thomas Börsing Stockholms IK
22. Andreas Åman Enkopings HSC
23. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
24. Oscar Gezelius Enkopings HSC
25. Håkan Johansson Umeå HSS
26. Lars Fridell 2015 United
27. Anders Nyström Arnemark BHK Nitro
28. Anders Johansson Sundsvalls BHK
29. Aron Lidman BHK Slapshot
30. Björn Havdén Enkopings HSC
31. Peter Danielsson Stockholms IK
32. Marcus Norin Örebro IF
33. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
34. Per-Anders Olsson Team Tre Ore
35. Tomas Svensson Örebro IF
36. Sten Svensson Avantgarde Lund
37. Claus Haldin Dynamo Stockholm
38. Olof Johansson Arnemark BHK Nitro
39. Cenneth Nicklasson Visby ISK
40. Daniel Andersson Nyköping BHK
41. Birger Hedström Visby ISK
42. Clas Johansson Arnemark BHK Nitro
43. Michael Rönnlund Umeå HSS
44. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
45. Johan Lundberg BHC Vessla
46. Hans Andersson
47. Erik Hjalmarsson Visby ISK
48. Tomas Karlsson Bröderna Grym
49. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
50. Daniel Wallén Oran ISK
51. Anders Leifman Stockholms IK
52. Mats Mörtsell Umeå HSS
53. Sven Johnson Stockholms IK
54. Per Lindberg SK Raua
55. Kent Nyman Björkhagen Rangers
56. Peter Magnusson Vaxjo HSK
57. Ingemar Hedberg Arnemark BHK Nitro
58. Roger Sellin Habo
59. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
60. Jerry Wikström United Stars
61. Gabriel Niklasson Lirarna BHK
62. Torbjörn Johansson Umeå HSS
63. Mikael Hedman Kalix HSK
64. Goran Jansson Turun Torpedos
65. Petter Bengtsson Umeå HSS
66. Per Andersson
67. Lennart Villumsen Stockholms IK
68. Daniel Chadstrom
69. Kent Nielsen Doctor Darling
70. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
71. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
72. Rickard Callertun Björkhagen Rangers
73. Thomas Björnson Malmens BHK
74. Jan Bäckman Orsa HSK
75. Kalle Asplund Stockholms IK
76. Tomas Heilin
77. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
78. Jonas Thunberg BHC Vessla
79. Johan Strömblad Stockholms IK
80. Tommy Svensson
81. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
82. Krister Eriksson Lag U
83. Robert Håkansson Karlstad BHK
84. Mats Lundberg Turun Torpedos
85. Hans Seiz Örebro IF
86. Magnus Melander Oran ISK
87. Jonas Ohlsson Örebro IF
88. Oskar Lampinen Tyreso BHC
89. Christer Eriksson Nyköping BHK
90. Amir Pettersson
91. Tomas Kjellberg
92. Richard Sjöstedt Arnemark BHK Nitro
93. Kai Parviainen Örebro BHF
94. Joachim Gustavsson
95. Henrik Berggren Arnemark BHK Nitro
96. Marcus Karlsson
97. Johan Johansson Lag U
98. Gunnar Sjösten Visby ISK
99. Anders Jason Dynamo Stockholm
100. Lars Nilsen BHK Lugnet
101. Simon Lokko BHC Vessla
102. Kjell Persson
103. Per Nicklasson Dynamo Val Lemme
104. Joakim Nilén Alingsas BHS
105. Elisabeth Ranebo Nacka
106. Ola Söderberg Enkopings HSC
107. Jonas Bergström Spjass Invaders
108. Joakim Björk Karlstad BHK
109. Henrik Rosenberg Turun Torpedos
110. Jesper Jansson
111. Petter Lampinen
112. Lars Jansson
113. D. Jonsson
114. Fredrik Carlsson BHK Lugnet
115. Jonas Lofgren
116. Stefan Karlsson Vasby Flyers
117. Ove Sundqvist Örebro IF
118. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
119. Tomas Eriksson
120. Magnus Johansson Goteborgs HSS
121. Claude Palman
122. Martin Nordström
123. Jöns Hellsing BHK Lugnet
124. Olov Tallstrom Mejan
125. Patrik Hansson "Tekno" Doctor Darling
126. Kaj Allstad
127. Håkan Persson Nacka
128. Kent Markusson Hallsta BHK
129. Henrik Hakansson Karlstad BHK
130. Anders Öhrn
131. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
132. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
133. Lotta Halen BHK Lugnet
134. Fredrik Hallin
135. Jimmy Andersson
136. John Alven
137. Hannes Nordström Solna
138. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
139. Martin Jagbeck
140. G. Karlsson
141. Jakob Ståhle Alingsas BHS
142. Carl Ohlin
143. Mikael Svärd Hallsta BHK
144. J. Ohlin
145. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
146. P. Soderstrom
147. Per Nordström
148. C. Enger
149. Morgan Eidebo
150. N. Persson
151. Mikael Simonsson
152. Gunnar Persson
153. David Eriksson
154. Bengt Bengtsson
155. Stefan Sandin
156. Cryddan Robertsson Dom Puckade
157. Bo Mattsson
158. Love Wollberg
159. Klas Di Meo
160. Christer Amin
161. Martin Eriksson Schuckert BHC
162. Mats Sandin
163. Tommy Saaf Enkopings HSC
164. Jesper Ingevaldsson Atletico Göteborg
165. Magnus Broslin