Örebro Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 57
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Second Chance Qualification Group Avslutad 16 - 21
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Anders Ekestubbe United Stars
2. Hans Norén Enkopings HSC
3. Göran Agdur Orsa HSK
Stefan Edwall 2015 United
5. Mikael Kratz Orsa HSK
6. Patrik Danielsson Stockholms IK
7. Lars Henriksson Bröderna Grym
8. Jimmy Holm Buffé Ellyc
9. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
10. Pontus Eriksson Bröderna Grym
11. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
12. Morgan Bertilsson Örebro IF
13. Peter Danielsson Stockholms IK
14. Dan Johansson Goteborgs HSS
15. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
16. Andreas Åman Enkopings HSC
17. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
18. Marcus Norin Örebro IF
19. Lars Fridell 2015 United
20. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
21. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
22. Joakim Lundin United Stars
23. Tomas Karlsson Bröderna Grym
24. Bie Karlsson BHK Lugnet
25. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
26. Oscar Gezelius Enkopings HSC
27. Jonas Bergström Spjass Invaders
28. Birger Hedström Visby ISK
29. Lennart Villumsen Stockholms IK
30. Robert Håkansson Karlstad BHK
31. Hans Seiz Örebro IF
32. ???
33. Ove Sundqvist Örebro IF
34. Magnus Svensson Dynamo Stockholm
35. Jonas Eld
36. Kent Nyman Björkhagen Rangers
37. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
38. Thomas Börsing Stockholms IK
39. Markus Nygren
40. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
41. Sven Johnson Stockholms IK
42. Sami Sormunen Hallsta BHK
43. Jonas Olsson Örebro BHF
44. Kai Parviainen Örebro BHF
45. Martin Josefsson
46. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
47. Johan Strömblad Stockholms IK
48. Jari Hanninen
49. Tobias Sehlberg
50. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
51. Jörgen Ljungman Halmstad
52. Roger Johansson
53. Martin Nordmark
54. Jonas Karlsson Enkopings HSC
55. Robert Akerlund Hallsta BHK
56. ???
57. Joakim Björk Karlstad BHK