EM

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 56
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
B-Groups Avslutad 25 - 48
Grupp 1
Grupp 2
C-Groups Avslutad 49 - 60
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Playoff Avslutad 1 - 16

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
2. Fredrik Johansson Enkopings HSC
3. Göran Agdur Orsa HSK
Anders Ekestubbe United Stars
5. Jacob Lindahl Umeå HSS
6. Pontus Eriksson Bröderna Grym
7. Jonny Stener Enkopings HSC
8. Lars Henriksson Bröderna Grym
9. Patrik Danielsson Stockholms IK
10. Stefan Edwall 2015 United
11. Mikael Kratz Orsa HSK
12. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
13. Mikael Johansson B7
14. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
15. Ronny Bergström Stockholms IK
16. Jimmy Holm Buffé Ellyc
17. Lars Sundh Dynamo Stockholm
18. Marcus Norin Örebro IF
19. Hans Norén Enkopings HSC
20. Sten Svensson Avantgarde Lund
21. Rickard Wester Team Toppen
22. Jorn Skjeveland BHK Rookie
23. Per-Anders Olsson Team Tre Ore
24. Jon Wisslof
25. Stig Ankardal Goteborgs HSS
26. Laurent Baraou Team Paris
27. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
28. Kent Nielsen Doctor Darling
29. Philippe Bonnet Team Paris
30. Tomas Hiekkanen Turun Torpedos
31. Mats Lundberg Turun Torpedos
32. Magnus Aanestad Trondheim BHK
33. Henrik Rosenberg Turun Torpedos
34. Alexandre Voirin
35. Preben Berg Kusletta BHK
36. Goran Jansson Turun Torpedos
37. Thomas Stenshorne Langhus
38. Jerome Wittwer Team Paris
39. Rune Odegard BHK Rookie
40. Nathalie Biais Team Paris
41. Lotta Halen BHK Lugnet
42. Elisabeth Ranebo Nacka
43. Igor Kuperman Phoenix
44. Alvar Randa
45. Francois Duhanneau Team Paris
46. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
47. Joachim Klang "Der Joe" Rama Club
48. Frederique Lacour
49. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
50. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
51. Rune Rostad
52. Maryse Baraou Team Paris
53. Joseph Mullenbach Konigswinterer TEC
54. Tommy Nielsen Doctor Darling
55. David Kaiser "Kiaser" Konigswinterer Drachen
56. Dalibor Kyzliak SMSHK
57. Vladimir Fojtik SMSHK
58. Berthold Bartecek SMSHK
59. Norbert Schuh
60. Monica Nielsen Doctor Darling