Dynamotrofen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 60
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Second Chance Qualification Group Avslutad 16 - 20
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jacob Lindahl Umeå HSS
2. Anders Ekestubbe United Stars
3. Stefan Edwall 2015 United
Jörgen Sundqvist Örebro BHF
5. Göran Agdur Orsa HSK
6. Pontus Eriksson Bröderna Grym
7. Stig Ankardal Goteborgs HSS
8. Daniel Wallén Oran ISK
9. Mikael Johansson B7
10. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
11. Andreas Åman Enkopings HSC
12. Jimmy Holm Buffé Ellyc
13. Håkan Brandt B7
14. Claus Haldin Dynamo Stockholm
15. Lars Sundh Dynamo Stockholm
16. Marcus Norin Örebro IF
17. Björn Havdén Enkopings HSC
18. Thomas Börsing Stockholms IK
19. Bie Karlsson BHK Lugnet
20. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
21. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
22. Anders Johansson Sundsvalls BHK
23. Lars Fridell 2015 United
24. Tomas Karlsson Bröderna Grym
25. Håkan Johansson Umeå HSS
26. Linus Bengtsson B7
27. Thomas Björnson Malmens BHK
28. Henrik Brandt Goteborgs HSS
29. Ingemar Reinholdt Atletico Göteborg
30. Cenneth Nicklasson Visby ISK
31. Simon Lokko BHC Vessla
32. Mats Mörtsell Umeå HSS
33. Magnus Melander Oran ISK
34. Thomas Stenshorne Langhus
35. Birger Hedström Visby ISK
36. Tobias Sehlberg
37. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
38. Dan Johansson Goteborgs HSS
39. Torbjorn Lerfald BHK Rookie
40. Jonas Ohlsson Örebro IF
41. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
42. Rickard Callertun Björkhagen Rangers
43. Kalle Asplund Stockholms IK
44. Jonas Karlsson Enkopings HSC
45. Kai Parviainen Örebro BHF
46. Ove Sundqvist Örebro IF
47. Jöns Hellsing BHK Lugnet
48. Samuel Sehlberg BHK Harda Tider
49. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
50. Fredrik Carlsson BHK Lugnet
51. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
52. Lotta Halen BHK Lugnet
53. Martin Oliw BHK Lugna Puckar
54. Rune Odegard BHK Rookie
55. Geir Syversen
56. Rune Rostad
57. Rune Mathisen
58. Michael Werme
59. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
60. Christian Lennartsson-Agdur