Weelu Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 33
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 24
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Fredrik Johansson Enkopings HSC
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Patrik Danielsson Stockholms IK
Jonny Stener Enkopings HSC
5. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
6. Mikael Kratz Orsa HSK
7. Hans Norén Enkopings HSC
8. Stefan Edwall 2015 United
9. Lars Henriksson Bröderna Grym
10. Ronny Bergström Stockholms IK
11. Rickard Wester Team Toppen
12. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
13. Peter Sundqvist Örebro BHF
14. Anders Leifman Stockholms IK
15. Jimmy Holm Buffé Ellyc
16. Markus Ljunggren BHC Vessla
17. Göran Agdur Orsa HSK
18. Robert Gullberg Örebro IF
19. Morgan Bertilsson Örebro IF
20. Lars Sundh Dynamo Stockholm
21. Pontus Eriksson Bröderna Grym
22. Claus Haldin Dynamo Stockholm
23. Oscar Gezelius Enkopings HSC
24. Peter Danielsson Stockholms IK
25. Tomas Svensson Örebro IF
26. Lennart Villumsen Stockholms IK
27. Andreas Åman Enkopings HSC
28. Jonas Berg
29. Michael Rönnlund Umeå HSS
30. Thomas Börsing Stockholms IK
31. ???
32. ???
33. Jens Saari Örebro BHF
34. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
35. Mats Mörtsell Umeå HSS
36. ???
37. Magnus Svensson Dynamo Stockholm
38. Joakim Björk Karlstad BHK
39. Tommy Rönnlund Umeå HSS
40. Håkan Johansson Umeå HSS
41. Tomas Karlsson Bröderna Grym
42. Tobias Kjellberg Dynamo Stockholm
43. Kent Nyman Björkhagen Rangers
44. ???
45. Soma Catomeris Mors
46. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
47. ???
48. ???
49. Anders Öhrn
50. Frans Einarsson
51. ???
52. ???
53. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
54. Fredrik Karlsson BHK Lugnet
55. ???
56. ???
57. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
58. Martin Eriksson Schuckert BHC
59. Johan Känngård Stockholms IK