Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 208
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
Grupp 13
Grupp 14
Grupp 15
Grupp 16
2
2
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 126
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
3
3
Semifinal Groups Avslutad 1 - 56
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
4
4
Final Group Avslutad 1 - 24
5
5
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Jacob Lindahl Umeå HSS
3. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
Jonny Stener Enkopings HSC
5. Göran Agdur Orsa HSK
6. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
7. Fredrik Johansson Enkopings HSC
8. Mikael Kratz Orsa HSK
9. Pontus Eriksson Bröderna Grym
10. Stefan Edwall 2015 United
11. Patrik Danielsson Stockholms IK
12. Per Jemth Orsa HSK
13. Stig Ankardal Goteborgs HSS
14. Hans Norén Enkopings HSC
15. Finn Fries Avantgarde Lund
16. Morgan Bertilsson Örebro IF
17. Rickard Wester Team Toppen
18. Ronny Bergström Stockholms IK
19. Robert Isaksson Enkopings HSC
20. Anders Leifman Stockholms IK
21. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
22. Peter Sundqvist Örebro BHF
23. Håkan Johansson Umeå HSS
24. Jimmy Holm Buffé Ellyc
25. Peter Danielsson Stockholms IK
26. Robert Gullberg Örebro IF
27. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
28. Petter Bengtsson Umeå HSS
29. David Axfors Stiga ASS Tranas
30. Marcus Norin Örebro IF
31. Olle Köhler Stockholms IK
32. Krister Nordin Visby ISK
33. Tomas Karlsson Bröderna Grym
34. Jonas Jönsson Team Tre Ore
35. Daniel Wallén Oran ISK
36. Anders Ahlgren Visby ISK
37. Lars Sundh Dynamo Stockholm
38. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
39. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
40. Björn Havdén Enkopings HSC
41. Birger Hedström Visby ISK
42. Anders Johansson Sundsvalls BHK
43. Thomas Björnson Malmens BHK
44. Lennart Villumsen Stockholms IK
45. Sten Svensson Avantgarde Lund
46. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
47. Markus Ljunggren BHC Vessla
48. Adam Blomgren Team Tre Ore
49. Jens Saari Örebro BHF
50. Andreas Åman Enkopings HSC
51. Anders Larsson Atletico Göteborg
52. Anders Jason Dynamo Stockholm
53. Tomas Svensson Örebro IF
54. Erik Hjalmarsson Visby ISK
55. Mikael Hedman Kalix HSK
56. Hans Seiz Örebro IF
57. Cenneth Nicklasson Visby ISK
58. Joakim Larsson Visby ISK
59. Olle Danielsson
60. Oscar Gezelius Enkopings HSC
61. Ola Svenningsson
62. Roger Sellin Habo
63. Ronald Aderfors Stockholms IK
64. Daniel Andersson Nyköping BHK
65. Martin Nordström
66. Magnus Svensson Dynamo Stockholm
67. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
68. Johan Johansson
69. Daniel Forsström
70. Sven Johnson Stockholms IK
71. Claes Persson Goteborgs HSS
72. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
73. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
74. Magnus Melander Oran ISK
75. Håkan Sundbom
76. Jonas Thunberg BHC Vessla
77. Thomas Börsing Stockholms IK
78. Jonas Andersson BHC Vessla
79. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
80. Erik Ingare Kyrkbyns BHK
81. Jon Jonsson Orsa HSK
82. Anders Wallgren Umeå HSS
83. Johan Strömblad Stockholms IK
84. Kalle Asplund Stockholms IK
85. Oskar Lampinen Tyreso BHC
86. Anders Zernell
87. Lars-Eric Andersson Stockholms IK
88. Peter Magnusson Vaxjo HSK
89. Tord Bengtsson Orsa HSK
90. Claus Haldin Dynamo Stockholm
91. Lars Westerberg Stockholms IK
92. Christer Eriksson Nyköping BHK
93. Joakim Björk Karlstad BHK
94. Stefan Permander
95. Tobias Kjellberg Dynamo Stockholm
96. Stefan Eklund
97. Johan Känngård Stockholms IK
98. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
99. Mats Amin
100. Ivan Nilsson Hogsjogle HsK
101. Thomas Svanström
102. Ove Sundqvist Örebro IF
103. Hans Toll Kyrkbyns BHK
104. Roger Johansson
105. Mats Hellquist Bob Puck
106. Christer Amin
107. Stefan Glad
108. Roger Eklund Norrtalje
109. Christer Eriksson
110. Anders Öhrn
111. Jörgen Sällegård
112. Stefan Lindström Dynamo Stockholm
113. Jörgen Sigvardsson
114. Johnny Glämsta Stockholms IK
115. Hannes Nordström Solna
116. Kent Nyman Björkhagen Rangers
117. Niklas Johnsson
118. Andreas Andersson
119. Örjan Johansson
120. Manchinu Hellstrom
121. Niklas Karlsson Arnemark BHK Nitro
122. Bie Karlsson BHK Lugnet
123. Simon Lokko BHC Vessla
124. Stephan Skougaard Team Tre Ore
125. Ola Ullbors
126. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
127. Alex Iennaco
128. Jonas Andersson Umeå HSS
129. Bjorn Ekvall
130. Christoffer Elghorn
131. Jocke Rasilla Bob Puck
132. Stefan Bäckström Sundsvalls BHK
133. Mats Mörtsell Umeå HSS
134. Pelle Risell
135. Petter Sjoberg
136. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
137. Jan Bjorkman Team Tre Ore
138. Tommy Saaf Enkopings HSC
139. Per-Ola Olsson
140. Lars-Olof Johansson
141. Markus Karlsson
142. Mattias Nyhlin
143. Gabriel Niklasson Lirarna BHK
144. Jochum Forsell
145. Daniel Gustavsson
146. Henrik Sandqvist
147. Ola Söderberg Enkopings HSC
148. Jerry Wikström United Stars
149. Ingemar Svensson
150. Daniel Chadstrom
151. Per Nordström
152. Elisabeth Ranebo Nacka
153. Björn Karlsson Umeå HSS
154. Robert Akerlund Hallsta BHK
155. Ann Nilsson Hogsjogle HsK
156. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
157. Mikael Bäckström
158. Håkan Persson Nacka
159. Stefan Sandin
160. Lars Fridell 2015 United
161. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
162. Par Hedmark
163. Christer Forsliden
164. Torgny Göransson
165. Louise Halen
166. Johan Sjoblom Futurum
167. Ilka Viitasalo
168. Magnus Ek Dynamo Stockholm
169. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
170. Petter Lampinen
171. Martin Sahlberg
172. John Dahl
173. Linus Broholt
174. Lars Salomonsson
175. Johan Seidefors
176. Michael Hammarin Malmkoping
177. Rickard Callertun Björkhagen Rangers
178. Alf Kyhlén Solna
179. Per Hansen
180. Claude Palman
181. David Eriksson
182. Michael Stanell
183. Patrik Björklund
184. Roland Jansson
185. Stefan Karlsson Vasby Flyers
186. Tomas Ridell
187. Peter Lundstrom
188. Andreas Gårdlund Lirarna BHK
189. Carl-Henrik Modin
190. Linus Svedberg
191. Ronny Kukkonen Sodertalje
192. Staffan Nyberg
193. Peter Lundqvist
194. Magnus Chow
195. Fredrik Billing
196. Lotta Halen BHK Lugnet
197. Andreas Broman
198. Mikael Varn
199. Tobias Hakansson
200. Björn Bengtsson Oran ISK
201. Sven Myrehed
202. Hakan Nelstedt
203. Jonny Frisk
204. Tobias Palmqvist
205. Fredrik Hallin
206. Christoffer Edeback
207. Magnus Johnsson
208. Ola Hakansson