Göteborg Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 78
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Second Chance Qualification Group Avslutad 13 - 24
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Jonny Stener Enkopings HSC
2. Anders Ekestubbe United Stars
3. Hans Norén Enkopings HSC
Thomas Petersson Saanapu Cyclones
5. Stig Ankardal Goteborgs HSS
6. Jacob Lindahl Umeå HSS
7. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
8. Patrik Danielsson Stockholms IK
9. Fredrik Johansson Enkopings HSC
10. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
11. Pontus Eriksson Bröderna Grym
12. Stefan Edwall 2015 United
13. Göran Agdur Orsa HSK
14. Lars Sundh Dynamo Stockholm
15. Robert Gullberg Örebro IF
16. Mikael Johansson B7
17. Jimmy Holm Buffé Ellyc
18. Ronny Bergström Stockholms IK
19. Marcus Norin Örebro IF
20. Anders Leifman Stockholms IK
21. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
22. Krister Stoltz Goteborgs HSS
23. Peter Sundqvist Örebro BHF
24. Hans Petersson "HP" Goteborgs HSS
25. Dan Johansson Goteborgs HSS
26. Jens Saari Örebro BHF
27. Stefan Sundbom
28. Tomas Svensson
29. Björn Havdén Enkopings HSC
30. Claes Persson Goteborgs HSS
31. Kent Nyman Björkhagen Rangers
32. Anders Larsson Atletico Göteborg
33. Lars Fridell 2015 United
34. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
35. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
36. Mikael Mårtensson Goteborgs HSS
37. Ove Sundqvist Örebro IF
38. Claus Haldin Dynamo Stockholm
39. Håkan Brandt B7
40. Sten Svensson Avantgarde Lund
41. Magnus Karlsson Goteborgs HSS
42. Kent Nielsen Doctor Darling
43. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
44. Alvar Randa
45. Nicklas Borg
46. Linus Bengtsson B7
47. Johan Johansson
48. Markus Hellstrom
49. Henrik Brandt Goteborgs HSS
50. Bengt Ollander Goteborgs HSS
51. Anders Jason Dynamo Stockholm
52. Torbjorn Lerfald BHK Rookie
53. Bie Karlsson BHK Lugnet
54. Tobias Kjellberg Dynamo Stockholm
55. Krister Eriksson Lag U
56. Oystein Dage Christensson
57. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
58. Anders Bjorklund
59. Kjell Persson
60. Niclas Nystrom
61. Magnus Bjorklund
62. Olle Köhler Stockholms IK
63. Kare Andre Odegard BHK Rookie
64. Roy Mansson
65. Mads Petter Hemstad BHK Rookie
66. Preben Berg Kusletta BHK
67. Jimmy Andersson
68. Hans-Jorgen Wigand
69. Hans Seiz Örebro IF
70. Anders Öhrn
71. Bo Mattsson
72. Tomas Svensson Örebro IF
73. Jon Wisslof
74. Per Flisberg
75. Tor Ahlback Vaxjo
76. Magnus Aanestad Trondheim BHK
77. Peter Krickner
78. Jorn Skjeveland BHK Rookie