Dynamotrofén

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 76
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Final Group Avslutad 1 - 16
B-Group Avslutad 17 - 19
C-Group Avslutad 21 - 24
D-Group Avslutad 25 - 28
3
3
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Fredrik Johansson Enkopings HSC
2. Patrik Danielsson Stockholms IK
3. Lars Henriksson Bröderna Grym
Mikael Kratz Orsa HSK
5. Göran Agdur Orsa HSK
6. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
7. Stefan Edwall 2015 United
8. Anders Caris Orsa HSK
9. Jacob Lindahl Umeå HSS
10. Pontus Eriksson Bröderna Grym
11. Jonny Stener Enkopings HSC
12. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
13. Peter Sundqvist Örebro BHF
14. Cenneth Nicklasson Visby ISK
15. Lars Sundh Dynamo Stockholm
16. Robert Isaksson Enkopings HSC
17. Mikael Johansson B7
18. Stig Ankardal Goteborgs HSS
19. Joakim Larsson Visby ISK
20. Hans Norén Enkopings HSC
21. Jimmy Holm Buffé Ellyc
22. Ronny Bergström Stockholms IK
23. Marcus Norin Örebro IF
24. Robert Gullberg Örebro IF
25. Anders Leifman Stockholms IK
26. Oscar Gezelius Enkopings HSC
27. Krister Nordin Visby ISK
28. Björn Havdén Enkopings HSC
29. Markus Ljunggren BHC Vessla
30. Jens Saari Örebro BHF
31. Johan Lundberg BHC Vessla
32. Ove Sundqvist Örebro IF
33. Birger Hedström Visby ISK
34. Simon Lokko BHC Vessla
35. Andreas Åman Enkopings HSC
36. Kent Nyman Björkhagen Rangers
37. Magnus Svensson Dynamo Stockholm
38. Anders Jason Dynamo Stockholm
39. Peter Danielsson Stockholms IK
40. Claus Haldin Dynamo Stockholm
41. Mats Mörtsell Umeå HSS
42. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
43. Lars Fridell 2015 United
44. Hans Toll Kyrkbyns BHK
45. Olle Köhler Stockholms IK
46. Lars Nilsen BHK Lugnet
47. Tobias Kjellberg Dynamo Stockholm
48. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
49. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
50. Jonas Andersson BHC Vessla
51. Saurabh Sinha BHC Vessla
52. Johan Känngård Stockholms IK
53. Jan Gradvall Dynamo Stockholm
54. Jonas Thunberg BHC Vessla
55. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
56. Paul Yli-Tainio "Patous" Monte Cristo
57. Dan Johansson Goteborgs HSS
58. Jonas Bergström Spjass Invaders
59. Krister Eriksson Lag U
60. Ted Murelius BHC Vessla
61. Erik Ingare Kyrkbyns BHK
62. Bie Karlsson BHK Lugnet
63. Markku Sormunen Hallsta BHK
64. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
65. Fredrik Hermansson Buffé Ellyc
66. Patrik Moks Dynamo Stockholm
67. Mats Svensson Dynamo Stockholm
68. Stefan Lindström Dynamo Stockholm
69. Staffan Ryberg Dynamo Stockholm
70. Soma Catomeris Mors
71. Fredrik Carlsson BHK Lugnet
72. Niklas Sessler Dynamo Stockholm
73. Kari Kohvakka
74. Rickard Callertun Björkhagen Rangers
75. Sonnie Lindahl Mors
76. Kristian Pohl Dynamo Stockholm