Weelu Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 57
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 32
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Jonny Stener Enkopings HSC
3. Anders Ekestubbe United Stars
Jacob Lindahl Umeå HSS
5. Mikael Kratz Orsa HSK
6. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
7. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
8. Per Jemth Orsa HSK
9. Ronny Bergström Stockholms IK
10. Patrik Danielsson Stockholms IK
11. Göran Agdur Orsa HSK
12. David Lantz
13. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
14. Tomas Svensson Örebro IF
15. Cenneth Nicklasson Visby ISK
16. Anders Leifman Stockholms IK
17. Hans Norén Enkopings HSC
18. Stefan Edwall 2015 United
19. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
20. Peter Sundqvist Örebro BHF
21. David Axfors Stiga ASS Tranas
22. Jimmy Holm Buffé Ellyc
23. Lars Sundh Dynamo Stockholm
24. Robert Gullberg Örebro IF
25. Stig Ankardal Goteborgs HSS
26. Marcus Norin Örebro IF
27. Anders Caris Orsa HSK
28. Robert Håkansson Karlstad BHK
29. Robert Isaksson Enkopings HSC
30. Tord Bengtsson Orsa HSK
31. Jon Jonsson Orsa HSK
32. Thomas Björnson Malmens BHK
33. Pontus Eriksson Bröderna Grym
34. Tomas Karlsson Bröderna Grym
35. Mikael Johansson B7
36. Johan Känngård Stockholms IK
37. Birger Hedström Visby ISK
38. Claus Haldin Dynamo Stockholm
39. Dan Johansson Goteborgs HSS
40. Anders Larsson Atletico Göteborg
41. Sten Svensson Avantgarde Lund
42. Petter Bengtsson Umeå HSS
43. Joakim Björk Karlstad BHK
44. Oscar Gezelius Enkopings HSC
45. Lars Löfgren
46. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
47. Jens Saari Örebro BHF
48. Kent Nyman Björkhagen Rangers
49. Björn Lindberg
50. Andreas Åman Enkopings HSC
51. Mårten Eklund
52. Sören Åkerlund
53. Lars Nordin
54. Sven Johnson Stockholms IK
55. Per Nicklasson Dynamo Val Lemme
56. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
57. Henrik Brandt Goteborgs HSS