Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 190
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
Grupp 13
Grupp 14
Grupp 15
Grupp 16
2
2
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 126
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
3
3
Semifinal Groups Avslutad 1 - 60
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
4
4
Final Group Avslutad 1 - 24
5
5
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Fredrik Johansson Enkopings HSC
3. Göran Agdur Orsa HSK
Thomas Petersson Saanapu Cyclones
5. Mikael Kratz Orsa HSK
6. Ronny Bergström Stockholms IK
7. Anders Leifman Stockholms IK
8. Finn Fries Avantgarde Lund
9. Per Jemth Orsa HSK
10. Jonny Stener Enkopings HSC
11. Hans Norén Enkopings HSC
12. Jacob Lindahl Umeå HSS
13. Patrik Danielsson Stockholms IK
14. David Lantz
15. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
16. Anders Caris Orsa HSK
17. Robert Isaksson Enkopings HSC
18. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
19. Pontus Eriksson Bröderna Grym
20. Rickard Wester Team Toppen
21. Morgan Bertilsson Örebro IF
22. Tomas Karlsson Bröderna Grym
23. Stefan Edwall 2015 United
24. Christer Wiedengren Stockholms IK
25. Mats Mörtsell Umeå HSS
26. Tomas Svensson Örebro IF
27. David Axfors Stiga ASS Tranas
28. Cenneth Nicklasson Visby ISK
29. Jon Jonsson Orsa HSK
30. Gustav Axfors Stiga ASS Tranas
31. Lars Sundh Dynamo Stockholm
32. Jimmy Holm Buffé Ellyc
33. Olle Köhler Stockholms IK
34. Mikael Andersson
35. Birger Hedström Visby ISK
36. Claes Persson Goteborgs HSS
37. Krister Nordin Visby ISK
38. Ulrik Gidå Stockholms IK
39. Håkan Johansson Umeå HSS
40. Göran Lönnqvist Bröderna Grym
41. John Thelén Enkopings HSC
42. Per Ström Orsa HSK
43. Sven Johnson Stockholms IK
44. Peter Danielsson Stockholms IK
45. Jan Gradvall Dynamo Stockholm
46. Gunnar Sjösten Visby ISK
47. Petter Bengtsson Umeå HSS
48. Thomas Ulander Sundsvalls BHK
49. Roger Eklund Norrtalje
50. Stefan Glad
51. Thomas Svanström
52. Tord Karlsson Peking Puckos
53. Shoji Handa Moriya
54. Jens Saari Örebro BHF
55. Lennart Villumsen Stockholms IK
56. Nicklas Rylander Stiga ASS Tranas
57. Jarno Kivi Sollentuna
58. Torbjörn Karlsson Stockholms IK
59. Tord Bengtsson Orsa HSK
60. Jonas Andersson BHC Vessla
61. Sten Svensson Avantgarde Lund
62. Lars Nylin Dynamo Stockholm
63. Claes-Göran Åberg Stockholms IK
64. Rolf Isaksson
65. Sven-Göran Karlsson
66. Thomas Wedin
67. Daniel Olsson
68. Stefan Lindström Dynamo Stockholm
69. Micael Borgh Schlicktown Arctic Veteranos
70. Christer Amin
71. Marcus Norin Örebro IF
72. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
73. Ola Ullbors
74. Anders Ahlgren Visby ISK
75. Filip Borgh Vallentuna
76. Torgny Göransson
77. Johan Bråhner
78. Ove Sundqvist Örebro IF
79. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
80. Erik Hjalmarsson Visby ISK
81. Nicklas Berg
82. Leif Carlquist
83. Mattias Holmvall Habo
84. Claus Haldin Dynamo Stockholm
85. Martin Mohlin Nacka
86. Joakim Björk Karlstad BHK
87. Andreas Gustafsson Dynamo Göteborg
88. Michael Stenholm Vallentuna
89. Daniel Andersson Nyköping BHK
90. Lars-Olof Johansson
91. Daniel Kristiansson
92. Johan Pettersson
93. Joakim Löfgren
94. Daniel Wallén Oran ISK
95. Bjorn Karlsson
96. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
97. Daniel Obradovic Jonkoping
98. Mats Nilsson Umeå HSS
99. Hans Seiz Örebro IF
100. Ola Jägeberg
101. Roger Sellin Habo
102. Thord Eriksson
103. Jerry Wikström United Stars
104. Stefan Andersson
105. Tomas Stucker Stiga ASS Tranas
106. Stefan Ulander Blue Bullets AB
107. Petter Lampinen
108. Peter Magnusson Vaxjo HSK
109. Jörgen Åkerlund Dynamo Stockholm
110. Stefan Eklund
111. Daniel Forsström
112. Magnus Ek Dynamo Stockholm
113. Johan Johansson Lag U
114. Johan Strömblad Stockholms IK
115. Thomas Nilsson Sodertalje
116. Per Nordström
117. Olof Samuelsson
118. Oskar Lampinen Tyreso BHC
119. Rickard Andersson
120. Håkan Persson Nacka
121. Christer Rydberg
122. Erik Eklund
123. Johan Örtegren
124. Stefan Hjerth
125. Fredrik Westermark
126. Svante Esbjörnsson HighStickers
127. Anders Öhrn
128. Joakim Bergström
129. Torbjörn Johansson Umeå HSS
130. Magnus Johansson Goteborgs HSS
131. Magnus Melander Oran ISK
132. Björn Havdén Enkopings HSC
133. Leif Berggren Örebro IF
134. Christer Nilsson
135. Per Franzén
136. Kristoffer Wååg BHK Lugnet
137. Lotta Halen BHK Lugnet
138. Robert Håkansson Karlstad BHK
139. Hannes Nordström Solna
140. Rickard Edenholm
141. Torbjörn Dyberg Tyreso BHC
142. Håkan Sjöberg
143. Nicolas Kumagai
144. Mats Lekander
145. Björn Bengtsson Oran ISK
146. Daniel Karlsson
147. Joakim Backman
148. Peter Quist
149. Per Hansen
150. Mats Grönmark
151. Andreas Pettersson
152. Richard Nordin
153. Jonas Virtanen
154. Kalle Asplund Stockholms IK
155. David Eriksson
156. Martin Nordström
157. Ivan Nilsson Hogsjogle HsK
158. Leo Thelin
159. Mats Amin
160. Björn Rudberg
161. Stig Evertsson
162. Mats Trast Haninge
163. Ronny Kukkonen Sodertalje
164. Martin Jonsson
165. Mikael Bäckström
166. Stefan Skog
167. Björn Lundström
168. Christer Eriksson Nyköping BHK
169. Carl Öhman
170. Andreas Broman
171. Peter Lundqvist
172. Fredrik Hallin
173. Peter Andersson
174. Mickael Pettersson
175. Magnus Andersson Gävle HSK
176. Jockum Hallin
177. Mohamed Damji Marsta
178. Ruben Wiebe
179. Robert Larsson Goteborgs HSS
180. Roland Jansson
181. Elie Haddad Sodertalje
182. Anders Källberg
183. Maria Svedberg Dynamo Stockholm
184. Niklas Thulinder
185. Tomas Blom
186. Arndt Hansstein
187. Alf Kyhlén Solna
188. Patrik Björklund
189. Joakim Lindqvist
190. Henrik Nilsén Solna