Öresund Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 56
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
B-Group Avslutad 13 - 24
C-Groups Avslutad 25 - 54
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
3
3
C-Playoff Avslutad 25 - 32
4
4
Second Chance Qualification Playoff Avslutad 18 - 25
5
5
Second Chance Qualification Group Avslutad 16 - 19
6
6
Final Group Avslutad 1 - 16
7
7
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Fredrik Johansson Enkopings HSC
3. Göran Agdur Orsa HSK
Jonny Stener Enkopings HSC
5. Pontus Eriksson Bröderna Grym
6. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
7. Anders Leifman Stockholms IK
8. Per Jemth Orsa HSK
9. Anders Ekestubbe United Stars
10. Finn Fries Avantgarde Lund
11. Cenneth Nicklasson Visby ISK
12. Mikael Kratz Orsa HSK
13. Hans Norén Enkopings HSC
14. Ronny Bergström Stockholms IK
15. Patrik Danielsson Stockholms IK
16. Peter Danielsson Stockholms IK
17. Anders Caris Orsa HSK
18. David Lantz
19. David Axfors Stiga ASS Tranas
20. Stefan Edwall 2015 United
21. Robert Isaksson Enkopings HSC
22. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
23. Peter Sundqvist Örebro BHF
24. Morgan Bertilsson Örebro IF
25. Gustav Axfors Stiga ASS Tranas
26. Christer Wiedengren Stockholms IK
27. Joakim Larsson Visby ISK
28. Magnus Stattin Lunds HSK
29. Tomas Svensson Örebro IF
30. Hans Seiz Örebro IF
31. Mikael Johansson B7
32. Jimmy Holm Buffé Ellyc
33. Göran Lönnqvist Bröderna Grym
34. Lars Sundh Dynamo Stockholm
35. Sten Svensson Avantgarde Lund
36. Birger Hedström Visby ISK
37. Jesper Bergstrand Lunds HSK
38. Per Odelstig Team Toppen
39. Åke Franzén Lunds HSK
40. Jens Saari Örebro BHF
41. Göran Skog Avantgarde Lund
42. Nicklas Rylander Stiga ASS Tranas
43. Jonas Jönsson Team Tre Ore
44. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
45. Jochum Stattin Lunds HSK
46. John Thelén Enkopings HSC
47. Jörgen Holmberg Enkopings HSC
48. Anders Larsson Team Asa-Vasterstad-Oras
49. Stephan Skougaard Team Tre Ore
50. Stefano Lidström Dynamo Stockholm
51. Fredrik Eklund Lunds HSK
52. Ola Emilsson Team Asa-Vasterstad-Oras
53. Mikael Stenqvist Stiga ASS Tranas
54. Roger Asmundsen Lunds HSK
55. Michael Pettersson Malmo IF
56. Bo Lundin Team Tre Ore