Örebro Cup

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 55
Grupp 1
Grupp 2
2
2
Second Chance Qualification Playoff Avslutad 13 - 20
3
3
Final Group Avslutad 1 - 16
4
4
Playoff Avslutad 1 - 8
B-Playoff Avslutad 17 - 26

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Göran Agdur Orsa HSK
3. Morgan Bertilsson Örebro IF
Lars-Erik Svensson Umeå HSS
5. Anders Ekestubbe United Stars
6. Jonny Stener Enkopings HSC
7. Stefan Edwall 2015 United
8. Finn Fries Avantgarde Lund
9. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
10. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
11. Peter Sundqvist Örebro BHF
12. Patrik Danielsson Stockholms IK
13. Jacob Lindahl Umeå HSS
14. Anders Caris Orsa HSK
15. Anders Leifman Stockholms IK
16. Ronny Bergström Stockholms IK
17. David Axfors Stiga ASS Tranas
18. Cenneth Nicklasson Visby ISK
19. Stig Ankardal Goteborgs HSS
20. Hans Norén Enkopings HSC
21. David Lantz
22. Fredrik Johansson Enkopings HSC
23. Mikael Kratz Orsa HSK
24. Pontus Eriksson Bröderna Grym
25. Tomas Svensson Örebro IF
26. Petter Bengtsson Umeå HSS
27. Per Jemth Orsa HSK
28. Christer Wiedengren Stockholms IK
29. Peter Danielsson Stockholms IK
30. Joakim Larsson Visby ISK
31. Thomas Björnson Malmens BHK
32. Dan Johansson Goteborgs HSS
33. Jon Jonsson Orsa HSK
34. Håkan Johansson Umeå HSS
35. Lars Sundh Dynamo Stockholm
36. Marcus Norin Örebro IF
37. Jens Saari Örebro BHF
38. Anders Larsson Atletico Göteborg
39. Sven Johnson Stockholms IK
40. Olle Köhler Stockholms IK
41. Birger Hedström Visby ISK
42. Lennart Villumsen Stockholms IK
43. Sten Svensson Avantgarde Lund
44. Peter Magnusson Vaxjo HSK
45. Torbjörn Andersson Örebro BHF
46. Robert Gullberg Örebro IF
47. Hans Seiz Örebro IF
48. Stefan Nilsson Örebro IF
49. Morgan Blixt Örebro IF
50. Tomas Stucker Stiga ASS Tranas
51. Stefan Lindström Dynamo Stockholm
52. Gustav Axfors Stiga ASS Tranas
53. Peder Appel
54. Gylfi Tor Gudmundsson
55. Joakim Lindqvist