Ume Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 52
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Kval till finalgrupp Avslutad 10 - 18
Kval till B-Grupp Avslutad 19 - 27
3
3
Final Group Avslutad 1 - 12
B-Group Avslutad 13 - 22
4
4
Playoff Avslutad 1 - 4

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
2. Jonny Stener Enkopings HSC
3. Göran Agdur Orsa HSK
Anders Caris Orsa HSK
5. Mikael Kratz Orsa HSK
6. Ronny Bergström Stockholms IK
7. Fredrik Johansson Enkopings HSC
8. Lars Henriksson Bröderna Grym
9. Hans Norén Enkopings HSC
10. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
11. Patrik Danielsson Stockholms IK
12. Per Jemth Orsa HSK
13. Peter Danielsson Stockholms IK
14. David Lantz
15. Mats Mörtsell Umeå HSS
16. Tomas Karlsson Bröderna Grym
17. Tobias Granlund Örebro BHF
18. Pontus Eriksson Bröderna Grym
19. Anders Leifman Stockholms IK
20. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
21. Håkan Johansson Umeå HSS
22. Stefan Edwall 2015 United
23. Cenneth Nicklasson Visby ISK
24. Joakim Larsson Visby ISK
25. Stephan Häggström Aspås IF
26. Jacob Lindahl Umeå HSS
27. Mikael Svensson Umeå HSS
28. Stefan Renberg Arnemark BHK Nitro
29. Jonas Andersson Umeå HSS
30. David Axfors Stiga ASS Tranas
31. Anders Johansson Sundsvalls BHK
32. Mikael Uhlin Ornskoldsvik
33. Roger Waananen Kalix HSK
34. Gustav Axfors Stiga ASS Tranas
35. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
36. Sören Berglund Umeå HSS
37. Olof Johansson Arnemark BHK Nitro
38. Ingemar Hedberg Arnemark BHK Nitro
39. Nicklas Rylander Stiga ASS Tranas
40. Pekka Hanski Umeå HSS
41. Kalle Johansson
42. Lars Sundh Dynamo Stockholm
43. Clas Johansson Arnemark BHK Nitro
44. David Nygren
45. Hans Asplund
46. Erling Häggström Umeå HSS
47. Mikael Hedman Kalix HSK
48. Håkan Wikell
49. Kenth Nilsson Umeå HSS
50. Patrik Olofsson Umeå HSS
51. Peter Lindgren
52. Tony Hedman Kalix HSK