Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 190
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
Grupp 13
Grupp 14
Grupp 15
Grupp 16
2
2
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 116
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
3
3
Semifinal Groups Avslutad 1 - 64
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
4
4
Final Group Avslutad 1 - 24
5
5
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
3. Patrik Danielsson Stockholms IK
Jörgen Sundqvist Örebro BHF
5. Fredrik Johansson Enkopings HSC
6. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
7. Ronny Bergström Stockholms IK
8. Göran Agdur Orsa HSK
9. Cenneth Nicklasson Visby ISK
10. Hans Norén Enkopings HSC
11. Pontus Eriksson Bröderna Grym
12. Peter Danielsson Stockholms IK
13. Finn Fries Avantgarde Lund
14. Joakim Larsson Visby ISK
15. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
16. Rickard Wester Team Toppen
17. Jonas Karlsson Enkopings HSC
18. Hans Petersson "HP" Goteborgs HSS
19. Mikael Johansson B7
20. Mats Mörtsell Umeå HSS
21. Krister Nordin Visby ISK
22. Jesper Bergstrand Lunds HSK
23. Mikael Mårtensson Goteborgs HSS
24. Fredrik Sjövall Orebro HSK
25. Stefan Edwall 2015 United
26. Tobias Granlund Örebro BHF
27. Rickard Sjögren Stockholms IK
28. Robert Isaksson Enkopings HSC
29. Anders Ekestubbe United Stars
30. Per Jemth Orsa HSK
31. Håkan Johansson Umeå HSS
32. Peter Sundqvist Örebro BHF
33. Thomas Lundgren
34. Christer Wiedengren Stockholms IK
35. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
36. Claes-Göran Åberg Stockholms IK
37. Claes Persson Goteborgs HSS
38. Per Lindberg SK Raua
39. Ulrik Gidå Stockholms IK
40. Olle Köhler Stockholms IK
41. Anders Caris Orsa HSK
42. Tord Bengtsson Orsa HSK
43. Jonny Stener Enkopings HSC
44. Petter Bengtsson Umeå HSS
45. Birger Hedström Visby ISK
46. Jörgen Flodén
47. Stephan Häggström Aspås IF
48. Tomas Karlsson Bröderna Grym
49. Ronald Aderfors Stockholms IK
50. Mikael Kratz Orsa HSK
51. Tony Engdahl Goteborgs HSS
52. Tony Muller Visby ISK
53. Marcus Gustavsson
54. Magnus Stattin Lunds HSK
55. Anders Johansson Sundsvalls BHK
56. Jon Jonsson Orsa HSK
57. Ove Sundqvist Örebro IF
58. Dan Johansson Goteborgs HSS
59. Danny Krumich Haninge
60. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
61. Ted Muller Visby ISK
62. Magnus Johansson Goteborgs HSS
63. Gunnar Sjösten Visby ISK
64. Thomas Ulander Sundsvalls BHK
65. Anders Sjöberg Örebro BHF
66. Staffan Andersson Örebro IF
67. Tomas Eriksson
68. Mats Amin
69. Per Odelstig Team Toppen
70. Sven-Göran Karlsson
71. Morgan Bertilsson Örebro IF
72. David Lantz
73. Mats Widén
74. Sven Johnson Stockholms IK
75. Jochum Stattin Lunds HSK
76. Patrik Eriksson
77. Dag Köhler Stockholms IK
78. Hans Seiz Örebro IF
79. Thomas Björnson Malmens BHK
80. Ola Ullbors
81. Jerry Wikström United Stars
82. Johan Danielsson Vaxjo HSK
83. Magnus Larsson
84. Joakim Björk Karlstad BHK
85. Lars Linde
86. Jesper Hakerod Halmstad
87. Tomas Svensson Örebro IF
88. Sten Svensson Avantgarde Lund
89. Tommie Westling
90. Jan Bäckman Orsa HSK
91. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
92. Jens Saari Örebro BHF
93. Mattias Holmvall Habo
94. Stefan Glad
95. Lars Sundh Dynamo Stockholm
96. Marcus Odelstig Team Toppen
97. Jan Lindenbaum Bromma
98. Erland Jonsson Umeå HSS
99. Anders Ahlgren Visby ISK
100. Stefan Bäckström Sundsvalls BHK
101. Andrei Lindblom
102. Christer Amin
103. Peter Muller
104. David Axfors Stiga ASS Tranas
105. Anders Finneman Stockholms IK
106. Karl-Erik Sjövall
107. Roger Eklund Norrtalje
108. Jan Gradvall Dynamo Stockholm
109. Anders Lundin
110. Peter Oljelund
111. Johan Winther
112. Erik Eklund
113. Jonas Berggren Dynamo Stockholm
114. Thomas Svanström
115. Mats Schött
116. Ivan Nilsson Hogsjogle HsK
117. Per Malmnäs
118. Christof Muller
119. Nicklas Rylander Stiga ASS Tranas
120. Svante Esbjörnsson HighStickers
121. Pär Hägglund
122. Nicklas Saflund
123. Anders Rostedt
124. Joakim Markovits
125. Jörgen Svedlund Vasteras
126. Nicklas Odin Rimbo
127. Tommy Krumich Upplands Vasby
128. Daniel Andersson Nyköping BHK
129. Christer Eriksson Nyköping BHK
130. Goran Klockerman
131. Lennart Villumsen Stockholms IK
132. David Eriksson
133. Christer Uthas Jonkoping
134. Magnus Ek Dynamo Stockholm
135. Tony Eriksson
136. Bo Pettersson
137. Håkan Persson Nacka
138. Martin Mohlin Nacka
139. Stefan Svedlund Vasteras
140. Mikael Stenqvist Stiga ASS Tranas
141. Robert Håkansson Karlstad BHK
142. Shoji Handa Moriya
143. Anders Wahlfridsson Bromma
144. Amir Pettersson
145. Oskar Lampinen Tyreso BHC
146. Susanne Berglund
147. Daniel Olsson
148. Conny Knutsson
149. Juhani Luttunen
150. Ted Norberg
151. Per Andersson
152. Per Paulsson
153. Maria Bondesson
154. Torbjörn Johansson Umeå HSS
155. Erik Hjalmarsson Visby ISK
156. Johan Pettersson
157. Björn Deurell
158. Daniel Kristiansson
159. Björn Rudberg
160. Mikael Eriksson
161. Petter Lampinen
162. Tom Hofwander Rub-a-Dub
163. Björn Havdén Enkopings HSC
164. Hannes Nordström Solna
165. Hans-Lennart Dahl Sollentuna
166. Robert Eklund
167. Johan Örtegren
168. Joakim Lindqvist
169. Martin Nordström
170. Mats Eklund
171. Tomas From Arospuckarna
172. Nils-Fredrik Oystila Umeå HSS
173. Andreas Hellerström
174. Daniel Forsström
175. Lars-Olof Johansson
176. Peter Källbäck Bromma
177. Mickael Pettersson
178. Stefan Eklund
179. Bengt Sjögren
180. Peter Mörnstål Tranas
181. Camilla Persson
182. Henrik Sandqvist
183. Harry Lehtonen
184. Per Nordström
185. Nicolas Kumagai
186. Chatrin Johansson Sundsvalls BHK
187. Kalle Asplund Stockholms IK
188. Ruben Wiebe
189. Roland Jansson
190. Paul Gaines