Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 223
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
Grupp 7
Grupp 8
Grupp 9
Grupp 10
Grupp 11
Grupp 12
2
2
Quarterfinal Groups Avslutad 1 - 11
Grupp 1
Grupp 2
3
3
Semifinal Groups Avslutad 1 - 11
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
4
4
Final Groups Avslutad 1 - 16
Grupp 1
Grupp 2
5
5
Playoff Avslutad 1 - 8

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Thomas Petersson Saanapu Cyclones
2. Göran Agdur Orsa HSK
3. Anders Ekestubbe United Stars
Finn Fries Avantgarde Lund
5. Rickard Wester Team Toppen
6. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
7. Lars Henriksson Bröderna Grym
8. Göran Lönnqvist Bröderna Grym
9. Ulrik Gidå Stockholms IK
10. Jan Eliasson Umeå HSS
11. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
12. Ronald Aderfors Stockholms IK
13. Tomas Elfstrom Goteborgs HSS
14. Cenneth Nicklasson Visby ISK
15. Anders Leifman Stockholms IK
16. Ronny Bergström Stockholms IK
17. Anders Finneman Stockholms IK
18. Mikael Johansson B7
19. Dag Köhler Stockholms IK
20. Stig Ankardal Goteborgs HSS
21. Claes-Göran Åberg Stockholms IK
22. Joakim Larsson Visby ISK
23. Rickard Sjögren Stockholms IK
24. Magnus Stattin Lunds HSK
25. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
26. Peter Sundqvist Örebro BHF
27. Sten Svensson Avantgarde Lund
28. Peter Danielsson Stockholms IK
29. Hans Norén Enkopings HSC
30. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
31. Patrik Danielsson Stockholms IK
32. Jörgen Flodén
33. Joakim Berg "Jojo"
34. Jochum Stattin Lunds HSK
35. Stefan Edwall 2015 United
36. Thomas Svanström
37. Fredrik Sjövall Orebro HSK
38. Gunnar Magnusson Goteborgs HSS
39. Thomas Lundgren
40. Stefan Ulander Blue Bullets AB
41. Pontus Eriksson Bröderna Grym
42. Birger Hedström Visby ISK
43. Torbjörn Karlsson Stockholms IK
44. Tomas Karlsson Bröderna Grym
45. Torgny Göransson
46. Joakim Björk Karlstad BHK
47. Per Lindberg SK Raua
48. Olle Köhler Stockholms IK
49. Kristian Stääv Nacka
50. Niklas Hejdestrom
51. Marcus Gustavsson
52. Dan Johansson Goteborgs HSS
53. Tommy Capocci
54. Claes Persson Goteborgs HSS
55. Thomas Söderqvist Gävle HSK
56. Erland Jonsson Umeå HSS
57. Stephan Häggström Aspås IF
58. Mattias Ahlqvist
59. Thomas Björnson Malmens BHK
60. Dan Brage Skovde
61. Tony Muller Visby ISK
62. Peter Gustavsson
63. Lennart Villumsen Stockholms IK
64. Hans-Jürgen Kalle Bröderna Grym
65. Erik Söderman Gävle HSK
66. Joachim Johansson Enkopings HSC
67. Staffan Andersson Örebro IF
68. Fredrik Johansson Enkopings HSC
69. Mats Widén
70. Tomas Svensson Örebro IF
71. Mats Amin
72. Ted Muller Visby ISK
73. Ove Sundqvist Örebro IF
74. Jörgen Svedlund Vasteras
75. Gunnar Sjösten Visby ISK
76. Tord Karlsson Peking Puckos
77. Karl-Erik Sjövall
78. Jonas Karlsson Enkopings HSC
79. Marten Ohlsson
80. Tobias Strömberg Enkopings HSC
81. Petter Bengtsson Umeå HSS
82. Håkan Johansson Umeå HSS
83. Stefan Svedlund Vasteras
84. Sven Johnson Stockholms IK
85. Tobias Granlund Örebro BHF
86. Peder Poulsen
87. Nicklas Odin Rimbo
88. Stefan Eklund
89. Göran Carlsson
90. Jon Jonsson Orsa HSK
91. Torbjörn Andersson Örebro BHF
92. Joakim Andersson
93. Mikael Jacobsson
94. Robert Isaksson Enkopings HSC
95. Tor Gustafsson
96. Jan Lindenbaum Bromma
97. Örjan Andersson Örebro BHF
98. Roland Stunkel
99. Leif Berggren Örebro IF
100. Krister Nordin Visby ISK
101. Sven-Göran Karlsson
102. Per Ström Orsa HSK
103. Hans Seiz Örebro IF
104. Henrik Stener
105. Anders Sjöberg Örebro BHF
106. Erik Hjalmarsson Visby ISK
107. Tom Hofwander Rub-a-Dub
108. Bo Hogberg
109. Anders Johansson Sundsvalls BHK
110. Jan Bäckman Orsa HSK
111. Mikael Andersson
112. Tord Bengtsson Orsa HSK
113. Kenneth Björk Umeå HSS
114. Jonas Larsson
115. Mattias Danielsson
116. Christof Muller
117. Stefan Karlsson Vasby Flyers
118. Peter Muller
119. Tommy Krumich Upplands Vasby
120. Per Erik Moraeus Orsa HSK
121. Jan Anders Ernlund
122. Tomas Eriksson
123. Thomas Ulander Sundsvalls BHK
124. Bengt Ollander Goteborgs HSS
125. Lars Jonsson
126. Peter Oljelund
127. Stefan Roswall
128. Tommy Sundström
129. Folke Goransson
130. Anders Gerdin
131. Christer Uthas Jonkoping
132. Tomas Karki
133. Robert Sjolen
134. Per Andersson
135. Mattias Gustafsson
136. Par Lonnberg
137. Christer Amin
138. Jerry Wikström United Stars
139. Tomas Lundin
140. Bjorn Jungbeck Sollentuna
141. Joakim Markovits
142. Kjell Larsson
143. Sven Myrehed
144. Johan Holmgren
145. Jan Sjogren
146. Magnus Johansson Goteborgs HSS
147. Fredrik Eriksson
148. Kenth Nilsson Umeå HSS
149. Per Dolk Vasteras
150. Ake Reisnert
151. Danny Krumich Haninge
152. Johan Eriksson "Exxon" Team Arctic
153. Daniel Andersson
154. Jan Pettersson
155. Benny Andreasson
156. Anders Dahl
157. Daniel Kristiansson
158. Roger Eklund Norrtalje
159. Mattias Holmvall Habo
160. Håkan Persson Nacka
161. Arne Hedberg
162. Björn Rudberg
163. Per Paulsson
164. Dennis Orjelind
165. Thomas Andreasson
166. Per Hagglund
167. Lennart Dahl
168. Annika Horndal
169. Patrik Eriksson
170. Bengt Orrje
171. Olle Carlsson
172. Johan Lindahl Örebro IF
173. Per Nordström
174. Goran Rothman
175. Bjorn Jonsson
176. Michael Wiberg
177. Mats Schött
178. Mikael Carlsson
179. Martin Mohlin Nacka
180. Johan Lonnberg
181. Johan Strömblad Stockholms IK
182. Jonas Olsson
183. Oscar Lindahl Örebro IF
184. Lars-Olof Johansson
185. Joacim Toll Kyrkbyns BHK
186. Rickard Andersson
187. Mattias Olin
188. Fredrik Gander
189. Anders Dicksved
190. Bengt Sjögren
191. Daniel Olsson
192. Mikael Andersson
193. Thomas Norlin
194. Bengt Andersson
195. Bjorn Aulander Futurum
196. Johan Gylletorn Upplands Vasby
197. Kjell Almqvist
198. Carl Andersson
199. Johan Örtegren
200. Bengt Lindgren
201. Bjorn Collert Sollentuna
202. Peter Källbäck Bromma
203. Tony Eriksson
204. Lars Bjorkman
205. Anders Karmehed
206. Patrik Andersson
207. Johan Sviden
208. Fredrik Bjornulfsson
209. Bertil Lindgren
210. Hakan Thornqvist
211. Martin Nordström
212. Fredrik Karlstrom
213. Tord Magnusson
214. Goran Klockerman
215. Shigeru Kamegaya Japan THL
216. Mikael Karlsson
217. Hannes Nordström Solna
218. Daniel Forsström
219. Christian Lennartsson-Agdur
220. Joakim Lindqvist
221. Mats Eklund
222. Roger Andersson
223. Tommy Fransson