Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Qualification Groups Avslutad 1 - 16
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Semifinal Groups Avslutad 1 - 50
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
3
3
Final Group Avslutad 1 - 10

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Stig Ankardal Goteborgs HSS
2. Göran Agdur Orsa HSK
3. Lars Henriksson Bröderna Grym
Thomas Petersson Saanapu Cyclones
5. Ronny Bergström Stockholms IK
6. Anders Leifman Stockholms IK
7. Jörgen Sundqvist Örebro BHF
8. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
9. Göran Lönnqvist Bröderna Grym
10. Peter Danielsson Stockholms IK
11. Hans Petersson "HP" Goteborgs HSS
12. Claes-Göran Åberg Stockholms IK
13. John Wilhelmsson Björkhagen Rangers
14. Mats Boisen Dynamo Göteborg
15. Gunnar Magnusson Goteborgs HSS
16. Rickard Sjögren Stockholms IK
17. Pontus Eriksson Bröderna Grym
18. Olle Köhler Stockholms IK
19. Claes Persson Goteborgs HSS
20. Göran Carlsson
21. Finn Fries Avantgarde Lund
22. Ulrik Gidå Stockholms IK
23. Hans Sjögren Stockholms IK
24. Joakim Larsson Visby ISK
25. Rickard Wester Team Toppen
26. Peter Hill Goteborgs HSS
27. Roland Stunkel
28. Patrik Danielsson Stockholms IK
29. Torbjörn Andersson Örebro BHF
30. Mats Ahlin
31. Ronald Aderfors Stockholms IK
32. Joakim Berg "Jojo"
33. Dan Johansson Goteborgs HSS
34. Thomas Björnson Malmens BHK
35. Magnus Stattin Lunds HSK
36. Sten Svensson Avantgarde Lund
37. Jochum Stattin Lunds HSK
38. Roger Eklund Norrtalje
39. Tord Karlsson Peking Puckos
40. Jörgen Flodén
41. Jonas Andersson BHC Vessla
42. Thomas Lundgren
43. Mats Olsson
44. Lars Jonsson
45. Maria Bondesson
46. Ove Sundqvist Örebro IF
47. Stefan Melander
48. Hakan Nilsson
49. Göran Eriksson Örebro IF
50. Tomas Eriksson
51. Lennart Wikkonen Nacka
52. Mikkel Thomson Goteborgs HSS
53. Stefan Eklund
54. ???
55. ???
56. ???
57. ???
58. ???
59. ???
60. ???
61. ???
62. ???
63. ???
64. ???
65. ???
66. ???
67. ???
68. ???
69. ???
70. ???
71. Peter Sundqvist Örebro BHF
72. Thomas Söderqvist Gävle HSK
73. ???
74. ???
75. ???
76. ???
77. ???
78. ???
79. ???
80. ???
81. ???
82. ???
83. ???
84. ???
85. ???
86. ???
87. ???
88. ???
89. ???
90. ???
91. ???
92. ???
93. ???
94. ???
95. ???
96. ???
97. ???
98. ???
99. ???
100. ???
101. Arne Hedberg
102. Sven Johnson Stockholms IK
103. ???
104. ???
105. ???
106. ???
107. ???
108. ???
109. ???
110. ???
111. ???
112. ???
113. ???
114. ???
115. ???
116. ???
117. ???
118. ???
119. ???
120. ???
121. ???
122. ???
123. ???
124. ???
125. ???
126. Mats Rönnberg
127. Carl M. Fosback
128. ???
129. ???
130. ???
131. ???
132. ???
133. ???
134. ???
135. ???
136. ???
137. ???
138. ???
139. ???
140. ???
141. ???
142. ???
143. ???
144. ???
145. ???
146. ???
147. ???
148. ???
149. ???
150. ???
151. Anders Rattman
152. Bo Hellgren