Vasapucken

Tävlingstyp GP
Tävlingsklass Öppna
Arrangör Umeå HSS
Datum och tid 14 januari 2023
Ort Borlänge
Tävlingslokal Quality Hotel Galaxen (visa karta)
Deltagare 65 st
Länkar Resultsida

Spelupplägg lutar åt detta med reservation för ändringar vid många avhopp.
4 grupper
1-7 vidare till finalgrupp
8-12 vidare till b-placeringsgrupp
13-x vidare till c-placering

Top 16 i finalgrupp till playoff, b o 7
Top 8 i b-placering till playoff, b o 5
Top 4 i c-placering till playoff, b o 5

 

Återigen en GP i Sveriges trevligaste stad Borlänge!

Lokal: Quality Hotel Galaxen (Orion)
Om du vill bo på hotellet så har vi fått dessa priser för deltagare:
Maila till: q.galaxen@choice.se
Uppge kod: 11095
Enkelrum 850:-/natt inkl. moms
Dubbelrum 1.050:-/natt inkl. moms

Krav på att vara Licenserad.
Det är möjligt att engångslicensera sig för 20kr( endast en gång per säsong )

Avgift:
200 kr betalas vid incheckning.
50kr för juniorer
swish: 0 7 0 4 4 6 6 8 3 2

08:30 Lokalen öppnar för incheckning
09:30 Incheckning stänger (meddela Emil om du blir sen)
10:00 Gruppspel
12:00 Lunch
13:00 Finalgrupp samt placeringsgrupper.
15:30 Slutspel
20:00 Slut
21:00 Bankett

Lunch:
Lokalen är i Centrum så gott om alternativ finnes.

Bankett:
Meny finns nedan att förbeställa på nedan länk, senast fredag 13/1. Skriv en kommentar eller skicka ett meddelande till Joakim Gåfvels.
https://www.facebook.com/events/2002273749970100/?active_tab=discussion

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Eddie Nilsson Närke Bordshockey
3. Hugo Lönnqvist Bröderna Grym
Joakim Lundin United Stars
5. Olof Blume Björkhagen Rangers
6. Uno Österman NUHL8
7. Niklas Blomberg NUHL8
8. Emil Larsson Umeå HSS
9. Lars Fridell Björkhagen Rangers
10. Herman Steen Umeå HSS
11. Truls Månsson Björkhagen Rangers
12. Anton Jalneskog Bröderna Grym
13. Marcus Stenbom Umeå HSS
14. Fredrik Johansson United Stars
15. Richard Pedersen United Stars
16. Jimmy Mårdell Umeå HSS
17. Jonas Nordin Delsbo BHK
18. Joachim Thyzell DAJM
19. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
20. Jerry Wikström United Stars
21. Peter Östlund Umeå HSS
22. Henric Andersson Atletico Göteborg
23. Henrik Nilsson Närke Bordshockey
24. Axel Lönnqvist DAJM
25. Caroline Eriksson Delsbo BHK
26. Stefan Lemming United Stars
27. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
28. Stefan Edwall 2015 United
29. Göran Lönnqvist Bröderna Grym
30. Anton Kimberg
31. Joakim Åström Umeå HSS
32. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
33. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
34. Marcus Hilling BH Chiefs BH
35. Simon Thomas Big Band
36. Bie Karlsson
37. James-John Forsberg Närke Bordshockey
38. Marcus Persson Delsbo BHK
39. Wilhelm Pössl Närke Bordshockey
40. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
41. Vanja Ulfvensjö Närke Bordshockey
42. Magnus Kyllergård Björkhagen Rangers
43. Joakim Jakobsson Närke Bordshockey
44. Wilton Wallin Närke Bordshockey
45. Micael Myrén BH Chiefs BH
46. Joakim Gåfvels Umeå HSS
47. Lars Ulfvensjö Närke Bordshockey
48. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
49. Herman Lindgren NUHL8
50. Susanna Pössl FC Europe Juniors
51. Johan Emretsson
52. Åke Svenman Närke Bordshockey
53. Rikard Arvidsson
54. Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers
55. Robert Forsberg Närke Bordshockey
56. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
57. Kevin Wallin Närke Bordshockey
58. Kenneth Nilsson Närke Bordshockey
59. Rosanna Johansson
60. Victor Gåfvels Nyrén Umeå HSS
61. Edvin Mäkinen Närke Bordshockey
62. Julia Forsberg Närke Bordshockey
63. Estelle Gåfvels Nyren Umeå HSS
64. Tindrah Gåfvels Nyren Umeå HSS
65. Matilda Mäkinen Närke Bordshockey