Vasapucken

Type GP
Class Open
Organizer Umeå HSS
Date and time 30 april 2022 (10:00 - 20:00)
City Borlänge
Venue Gylle Sporthall (show map)
Participants 40 registered
Registration You must be logged in to use the web registration

Uppdatering: 2022-01-10
Vasapucken skjuts fram på grund utav de senaste restriktionerna från folkhälsomyndigheten.
- Nytt datum 30 april

 

Vasapucken
Äntligen en GP i Sveriges trevligaste stad Borlänge igen!
Lokal: Gylle Sporthall Länk till Google maps

Ingång på framsidan vid basketplan.(OBS, byggarbetsplats så man kan behöva gå runt stängslet om det är kvar vid turneringsdagen)

Krav på att vara Licenserad.

OBS! Endast Inneskor!

Avgift:
200 kr betalas vid incheckning.
50kr för juniorer

Swish:

08:30 Lokalen öppnar för incheckning
09:45 Incheckning stänger
10:00 Gruppspel
12:00 Lunch
13:00 Finalgrupp samt placeringsgrupper.
15:00 Slutspel

FRI parkering finns vid ishallen som är några hundra meter ifrån.
Man får inte parkera på skolgården.

Lunch:
Tunakrogen(helgbuffé) och samt ett par pizzerior finns gångavstånd.
Hemköp finns, gångavstånd.

Registrations

No Name Club WR
1 Oscar Henriksson Bröderna Grym 14
2 Peter Östlund Umeå HSS 24
3 Joakim Lundin (*) United Stars 53
4 Fredrik Johansson (*) United Stars 1028
5 Olof Blume Björkhagen Rangers 38
6 Lars Fridell Björkhagen Rangers 47
7 Marcus Stenbom (*) Umeå HSS 258
8 Hugo Lönnqvist DAJM 69
9 Emil Larsson Umeå HSS 97
10 Herman Steen Umeå HSS 100
11 Anton Jalneskog Bröderna Grym 113
12 Truls Månsson Björkhagen Rangers 121
13 Henrik Nilsson Närke Bordshockey 130
14 Stefan Lemming United Stars 153
15 Eddie Nilsson Närke Bordshockey 157
16 Simon Thomas Big Band 162
17 Jerry Wikström (*) United Stars 223
18 Uno Österman (*) NUHL8 351
19 Caroline Eriksson (*) Delsbo BHK 484
20 Joakim Åström Umeå HSS 217
21 Richard Pedersen (*) United Stars 245
22 Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey 323
23 Anders Pettersson Närke Bordshockey 408
24 Jakob Jonsson Björkhagen Rangers 415
25 Nicklas Nilsson (*) Lokomotiv Falun 477
26 Göran Lönnqvist Bröderna Grym 537
27 Wilhelm Pössl Tegelhuset OBK 553
28 Joakim Gåfvels Umeå HSS 608
29 Jimmy Douz Närke Bordshockey 611
30 Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers 781
31 Thomas Wikström Lokomotiv Falun 791
32 Susanna Pössl FC Europe Juniors 808
33 Fredrik Timeus (*) Lokomotiv Falun 886
34 Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey 1317
35 Lars Ulfvensjö Närke Bordshockey 1532
36 Sven Pettersson Närke Bordshockey 1764
37 Rosanna Johansson 3865
38 Adam Karlsson
39 Anders Frieberg
40 Ida Pedersen

(*) = Player has been upseeded

Click here to toggle between the Swedish rank and the world rank.