Närke Table Hockey Cup

Type GP
Class Open
Organizer Närke Bordshockey
Date and time 23 oktober 2021 (10:00 - 20:00)
City Örebro
Venue Tullängsgymnasiet Aula
Participants 57 registered
Registration You must be logged in to use the web registration

NÄRKE TABEL HOCKEY CUP 2021
lokalen Aulan Tullängsgymnasiet
Tullängsgatan 7.

Avgift:200 kr betalas senast 1 Oktober alt när anmälan görs.
Swich nr:0734063434 märk med nthc
Och ditt namn.

Incheckning sker mellan 8:30 till 9:15
Första nedsläpp 10:00 gruppspel
Lunch 12:30
14:00 final grupp o Placering grupper.
16:00 play off placering grupper topp 4
17:00 play off

Är gymnastiksals golv.
Bilder finns på NÄRKE Bordshockey på Facebook

Avgifts belagd parkering finns i anslutning till skolan.

15 min promenad från södra station.
Ca 15 min promenad från centrum.
Stadsbuss nr 5 och 6 från resecentrum.

Mat: finns några restauranger i närheten
Mc donalds finns 10 min promenad bort.
Alt centrum 15 min bort.

Boende: finns flera olika alternativ i centrala örebro.

Lokalen ägs av örebro kommun så rökning och alkohol är strängt förbjudet på skolans område. Överträdelse = uteslutning.

Registrations

No Name Club Rank
1 Björn Svedman Björkhagen Rangers 1
2 Peter Östlund Umeå HSS 2
3 Oscar Henriksson Bröderna Grym 3
4 Lars Fridell Björkhagen Rangers 4
5 Joakim Lundin United Stars 5
6 Olof Blume Björkhagen Rangers 6
7 Emil Larsson Umeå HSS 8
8 Herman Steen Umeå HSS 9
9 Anton Jalneskog Bröderna Grym 11
10 Hugo Lönnqvist DAJM 13
11 Patrik Hellström United Stars 14
12 Henrik Nilsson Närke Bordshockey 15
13 Truls Månsson Björkhagen Rangers 17
14 Fredrik Hansson United Stars 18
15 Stefan Lemming United Stars 19
16 Lukas Gustafsson Bröderna Grym 21
17 Eddie Nilsson Närke Bordshockey 23
18 Johan Yrlid BH Chiefs BH 26
19 Joakim Åström Umeå HSS 27
20 Jerry Wikström United Stars 28
21 Jimmy Mårdell Umeå HSS 29
22 Marcus Andersson Umeå HSS 30
23 Richard Pedersen United Stars 31
24 Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers 33
25 Markus Bengtsson Bröderna Grym 34
26 Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey 37
27 Uno Österman NUHL8 41
28 Anders Pettersson Närke Bordshockey 45
29 Jakob Jonsson Björkhagen Rangers 46
30 Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers 47
31 Glenn Dahlberg United Stars 51
32 Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun 55
33 Niklas Blomberg NUHL8 56
34 Tomas Rybing Björkhagen Rangers 64
35 Göran Lönnqvist Bröderna Grym 65
36 Wilhelm Pössl Närke Bordshockey 67
37 Jimmy Douz Närke Bordshockey 78
38 Johan Johansson Närke Bordshockey 81
39 Susanna Pössl FC Europe Juniors 95
40 Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers 100
41 Axel Lundström Bröderna Grym 103
42 Axel Lönnqvist DAJM 113
43 Thomas Oscarsson 117
44 Magnus Falk BH Chiefs BH 140
45 Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey 141
46 Noel Ulfvensjö Närke Bordshockey 173
47 James-John Forsberg Närke Bordshockey 189
48 Lars Ulfvensjö Närke Bordshockey 190
49 Sven Pettersson Närke Bordshockey 212
50 Robert Forsberg Närke Bordshockey 258
51 Ulf Åden Närke Bordshockey 266
52 Emil Bergergård Närke Bordshockey 287
53 Vanja Ulfvensjö Närke Bordshockey 298
54 Simon Bergelin Närke Bordshockey 479
55 Anna Israelsson Närke Bordshockey 673
56 Fredrik Johansson United Stars
57 Linda Karlsson Närke Bordshockey

Click here to toggle between the Swedish rank and the world rank.