Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 32
Placeringsgrupp B Avslutad
3
3
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 33 - 40

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Henriksson Bröderna Grym
2. Oscar Henriksson Bröderna Grym
3. Peter Östlund Umeå HSS
4. Sandis Kristaps Lagzdins BJC Laimite
5. Petrus Miettinen Pultti Amigos
6. Björn Svedman Björkhagen Rangers
7. Yanis Galuzo Legion-NiKi
8. Lars Fridell Björkhagen Rangers
9. Rolands Riekstins Burtnieku MJIC
10. Matiss Jakseboga BJC Laimite
11. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
12. Kristaps Riekstins Burtnieku MJIC
13. Henrik Nilsson Tegelhuset OBK
14. Olof Blume Björkhagen Rangers
15. Kirill Storchak Northern Lights
16. Yngve Aasheim Trondheim BHK
17. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
18. Truls Månsson Björkhagen Rangers
19. Mykhaylo Shalomayev TEHC Black Forest Werewolves
20. Espen Moe Trondheim BHK
21. Laima Kamzola VJN Ventspils
22. Herman Steen Umeå HSS
23. Emil Larsson Spjass Invaders
24. Eddie Nilsson Tegelhuset OBK
25. Hugo Lönnqvist DAJM
26. Lari Metsala Pultti Amigos
27. Jerry Wikström United Stars
28. Stefan Lemming United Stars
29. Ville Henttonen Talpelan Taiga
30. Simon Thomas Big Band
31. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
32. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
33. Joakim Åström Umeå HSS
34. Sissie Wikström United Stars
35. Anton Jalneskog Bröderna Grym
36. Juho Itkonen Tampere
37. Leonards Mazurs BJC Laimite
38. Kaspars Vilums BJC Laimite
39. Mikael Lundström Bröderna Grym
40. Nicklas Lindberg Umeå HSS
41. Axel Lundström Bröderna Grym
42. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
43. Anna Holmström Umeå HSS
44. Joakim Gåfvels Umeå HSS
45. Peter Sjöberg
46. Urban Edmundsson Umeå HSS
47. Pasi Haikonen Christian United
48. Robert Ahlström
49. Marcus Mattsson
50. Leif Lindgren Umeå HSS
51. Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers
52. Susanna Pössl FC Europe Juniors
53. Erik Bernhauser THC Predators
54. Miika Forss Tampere
55. Rosanna Johansson