Göteborg Open

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
Placeringsgrupp Avslutad
3
3
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 25 - 32

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Lars Fridell Björkhagen Rangers
2. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
3. David Nordström DAJM
4. Emil Larsson Umeå HSS
5. Björn Svedman Björkhagen Rangers
6. Patrik Hellström United Stars
7. Linus Restel Kaeltestarre 83
8. Martin Arenlind DAJM
9. Joakim Lundin United Stars
10. Peter Östlund Umeå HSS
11. Lukas Gustafsson Bröderna Grym
12. Marcus Andersson Umeå HSS
13. Matti Månsson Avantgarde Lund
14. Anton Jalneskog Bröderna Grym
15. Henrik Nilsson Tegelhuset OBK
16. Fredrik Hansson United Stars
17. Olof Blume Björkhagen Rangers
18. Johan Yrlid BH Chiefs BH
19. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
20. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
21. Hugo Lönnqvist DAJM
22. Markus Bengtsson Bröderna Grym
23. Joakim Åström Umeå HSS
24. Hans Lindqwist BH Chiefs BH
25. Jerry Wikström United Stars
26. Hans Nordin Atletico Göteborg
27. Gustaf Hermansson Björkhagen Rangers
28. Stefan Lemming United Stars
29. Eddie Nilsson Tegelhuset OBK
30. Glenn Dahlberg United Stars
31. Simon Thomas Big Band
32. Richard Pedersen United Stars
33. Ulrik Nilsson BH Chiefs BH
34. Leonards Mazurs BJC Laimite
35. Ralph Pommerenke TEHC Black Forest Werewolves
36. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
37. Kai Armonies Kaeltestarre 83
38. Johan Estmo BH Chiefs BH
39. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
40. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
41. Marcus Hilling BH Chiefs BH
42. Susanna Pössl FC Europe Juniors
43. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
44. Simon Johannesson BH Chiefs BH
45. Patrik Jalneskog
46. Rosanna Johansson
47. Jesper Ingevaldsson (*)
48. Herman Steen Umeå HSS

(*) = Bröt turneringen utan giltigt förfall