Swedish Masters

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Basic Groups Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
Grupp 5
Grupp 6
2
2
Final Groups Avslutad 1 - 48
Grupp 1
Grupp 2
Placement Group B Avslutad 49 - 66
Placement Group C Avslutad 67 - 84
Placement Group D Avslutad 85 - 102
Placement Group E Avslutad 103 - 126
3
3
Play Off Avslutad 1 - 16
Play Off (B) Avslutad 49 - 52
Play Off (C) Avslutad 67 - 70
Play Off (D) Avslutad 85 - 88

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
2. Yanis Galuzo NiKi
3. Roni Nuttunen Spjalerance
4. Arseniy Stolyarov THC Toros
5. Jan Pelkonen Turun Seudun PJK
6. Sandis Kristaps Lagzdiņš BJC Laimite
7. Joakim Lundin United Stars
8. Magnus Klippen Brent Plast BHK
9. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
10. Patrik Petr THC Stiga Elites
11. Mykhaylo Spivakovskyy THC Lisovi Haschi
12. Peter Östlund Umeå HSS
13. Valts Smagars Skrunda THC
14. Martin Maděra THC Stiga-Game Pribram
15. Thomas Petersson
16. Rainers Kalnins Incukalns THC
17. Vesa Huotelin Spjalerance
18. Dmitriy Petrov THC Toros
19. Jan Dryák Big Band
20. Øystein Klippen Brent Plast BHK
21. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
22. Jan Sládek THC Stiga-Game Pribram
23. Krystof Lebl Big Band
24. Fredrik Hansson United Stars
25. Benjamin Suominen Turun Seudun PJK
26. Anssi Järvinen Deus ex Machina
27. Bjarne Axelsen Katran
28. Matti Månsson Avantgarde Lund
29. Jiri Chylik HCS Zabka Praha
30. Olof Blume Björkhagen Rangers
31. Juho Rautio Spjalerance
32. Björn Svedman
33. Patrik Hellström United Stars
34. Yngve Aasheim Trondheim BHK
35. Lars Fridell 2015 United
36. Johan Yrlid BH Chiefs BH
37. Petrus Miettinen Pultti Amigos
38. Linus Restel Kaeltestarre 83
39. Georgiy Levashov Northern Lights
40. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
41. Daniil Mushnikov Stiga St. Petersburg
42. Igor Saveljev SK Raua
43. Truls Månsson Björkhagen Rangers
44. Espen Moe Trondheim BHK
45. Otto Pesälä Spjalerance
46. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
47. Simon Thomas Big Band
48. Emil Larsson Spjass Invaders
49. Lukas Gustafsson Bröderna Grym
50. Anton Jalneskog Bröderna Grym
51. Henrik Nilsson Tegelhuset OBK
52. Valentin Dietze Frankfurt Gothers
53. Lari Metsälä Pultti Amigos
54. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
55. Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept
56. Alexander Okunev Kotlin
57. Tomas Fägerlind
58. Tim Weisseisen NHK Kranj
59. Hugo Lönnqvist DAJM
60. Stefan Lemming United Stars
61. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
62. Jerry Wikström United Stars
63. Ville Henttonen Talpelan Taiga
64. Jaakko Koski Deus ex Machina
65. Sondre Efteland Johansen Brent Plast BHK
66. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
67. Aleksander Zaytsev THC Toros
68. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
69. Simonas Pleikys THC Vilnius
70. Sami Hellström Spjalerance
71. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
72. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
73. Markus Bengtsson Bröderna Grym
74. Leonards Mazurs BJC Laimite
75. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
76. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
77. Audrius Pleikys THC Vilnius
78. Joakim Åström Umeå HSS
79. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
80. Veronika Sachok SK Raua
81. Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK
82. Jali Salo Talpelan Taiga
83. Ralph Pommerenke Frankfurt Gothers
84. Sissie Wikström United Stars
85. Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar
86. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
87. Daniel Setterwall
88. Mazvydas Satkus THC Vilnius
89. Johan Johansson Tegelhuset OBK
90. Matiss Jakseboga BJC Laimite
91. Axel Lönnqvist DAJM
92. Sandra Komaraite THC Vilnius
93. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
94. Joakim Gåfvels Umeå HSS
95. Morten Aarflot BHK Graaveir
96. Anna Holmström Umeå HSS
97. Bie Karlsson
98. Thomas Oscarsson
99. Micael Myrén BH Chiefs BH
100. Jani Herlevi Talpelan Taiga
101. Karl Olofsson
102. Urban Edmundsson Umeå HSS
103. Gintautas Remeika THC Black & White
104. Eddie Nilsson Tegelhuset OBK
105. Daniel Nygård Brent Plast BHK
106. Juho Itkonen ???
107. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
108. Henrik Kransholm Lokomotiv Falun
109. Michal Masek THC Stiga-Game Pribram
110. Magnus Kyllergård
111. Marcus Hilling BH Chiefs BH
112. Magnus Falk BH Chiefs BH
113. Jens Sundquist
114. Susanna Pössl FC Europe Juniors
115. Gustaf Silfwerbrand
116. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
117. Miika Forss
118. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
119. Erik Jonasson-Lybeck
120. Magnus Platemar