Swedish Masters

Tävlingstyp Super Series
Tävlingsklass Öppna
Arrangör Umeå HSS
Datum och tid 9 februari 2019
Ort Stockholm
Tävlingslokal Scandic Ariadne (visa karta)
Deltagare 81 st anmälda
Anmälan Du måste vara inloggad för att använda webbanmälan

Spelas på Scandic Ariadne i Stockholm. Se Swedish Masters hemsida för mer information!

Anmälningslista

Nr Namn Klubb WR
1 Kevin Eriksson Talpelan Taiga 10
2 Patrik Petr THC Stiga Elites 11
3 Arseniy Stolyarov THC Toros 13
4 Valts Smagars Skrunda THC 18
5 Sandis Kristaps Lagzdiņš BJC Laimite 30
6 Joakim Lundin United Stars 32
7 Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC 33
8 Dmitriy Petrov THC Toros 40
9 Magnus Klippen Brent Plast BHK 42
10 Jimmy Mårdell Umeå HSS 43
11 Filip Hamacek HCS Zabka Praha 44
12 Rainers Kalnins Incukalns THC 52
13 Peter Östlund Umeå HSS 54
14 Vesa Huotelin Spjalerance 56
15 Bjarne Axelsen Katran 63
16 Jan Dryák Big Band 70
17 Juho Rautio Spjalerance 71
18 Patrik Hellström United Stars 73
19 Truls Månsson Björkhagen Rangers 85
20 Igor Saveljev SK Raua 86
21 Jan Sládek THC Stiga-Game Pribram 97
22 Matti Månsson Avantgarde Lund 99
23 Øystein Klippen Brent Plast BHK 100
24 Petrus Miettinen Pultti Amigos 104
25 Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK 106
26 Emil Larsson Spjass Invaders 114
27 Martin Maděra THC Stiga-Game Pribram 122
28 Aleksander Zaytsev THC Toros 126
29 David Nordström DAJM 157
30 Simonas Pleikys THC Vilnius 175
31 Anette Engel Team Axelsen Bordhockey Koncept 179
32 Alexander Okunev Kotlin 185
33 Olof Blume Björkhagen Rangers 184
34 Ville Henttonen Talpelan Taiga 194
35 Sami Hellström Spjalerance 198
36 Jerry Wikström United Stars 200
37 Joan Mencl Ley Avantgarde Lund 214
38 Markus Bengtsson Bröderna Grym 217
39 Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey 221
40 Audrius Pleikys THC Vilnius 224
41 Henrik Nilsson Tegelhuset OBK 237
42 Leonards Mazurs BJC Laimite 239
43 Mazvydas Satkus THC Vilnius 253
44 Lukas Gustafsson Atletico Göteborg 277
45 Johan Yrlid BH Chiefs BH 288
46 Stefan Lemming United Stars 289
47 Zygimantas Remeik THC Black & White 303
48 Sandra Komaraite THC Vilnius 307
49 Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers 364
50 Lari Metsälä Pultti Amigos 383
51 Jakob Jonsson Björkhagen Rangers 459
52 Robin Westergren 3Tuna Bordshockey 492
53 Matiss Jakseboga BJC Laimite 510
54 Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun 513
55 Stefan Edwall 2015 United 544
56 Gintautas Remeika THC Black & White 582
57 Eddie Nilsson Tegelhuset OBK 598
58 Joakim Åström Umeå HSS 605
59 Gustaf Hermansson BHK Lugna Puckar 632
60 Daniel Nygård Brent Plast BHK 634
61 Anders Pettersson Tegelhuset OBK 641
62 Hugo Lönnqvist DAJM 646
63 Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey 661
64 Tomas Rybing Björkhagen Rangers 667
65 Joakim Gåfvels Umeå HSS 707
66 Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK 713
67 Jaakko Koski Deus ex Machina 725
68 Micael Myrén BH Chiefs BH 726
69 Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey 738
70 Andreas Koppe Björkhagen Rangers 796
71 Johan Johansson Tegelhuset OBK 822
72 Susanna Pössl FC Europe Juniors 873
73 Morten Aarflot BHK Graaveir 931
74 Fredrik Timeus Lokomotiv Falun 1065
75 Michal Masek THC Stiga-Game Pribram 1084
76 Thomas Wikström Lokomotiv Falun 1097
77 Thomas Oscarsson 1165
78 Magnus Falk BH Chiefs BH 1226
79 Annika Persson 3Tuna Bordshockey 1305
80 Marcus Hilling BH Chiefs BH 1323
81 Juho Itkonen ??? 1349

Klicka här för att växla mellan Sverigerankingen och världsrankingen.