Svenska Mästerskapen

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad
Grupp 1
Grupp 2
Grupp 3
Grupp 4
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 32
Placeringsgrupp B Avslutad 33 - 48
Placeringsgrupp C Avslutad
3
3
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 33 - 36
C-slutspel Avslutad 49 - 52

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Joakim Lundin United Stars
2. Lars Henriksson Bröderna Grym
3. Matti Månsson Avantgarde Lund
Peter Östlund Umeå HSS
5. Oscar Henriksson Bröderna Grym
6. Björn Svedman Björkhagen Rangers
7. Jimmy Mårdell Umeå HSS
8. Herman Steen Umeå HSS
9. Emil Larsson Spjass Invaders
10. Tomas Åberg Bröderna Grym
11. Patrik Hellström United Stars
12. Martin Arenlind DAJM
13. Richard Pedersen United Stars
14. Andreas Andersson DAJM
15. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
16. David Nordström DAJM
17. Olof Blume Björkhagen Rangers
18. Hugo Lönnqvist DAJM
19. Anton Jalneskog Bröderna Grym
20. Aron Lidman BHK Slapshot
21. Truls Månsson Björkhagen Rangers
22. Mattias Kralmark DAJM
23. Jerry Wikström United Stars
24. Joakim Åström Umeå HSS
25. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
26. Finn Finnstedt Umeå HSS
27. Mats Mörtsell Bröderna Grym
28. Stefan Lemming United Stars
29. Patrik Karlsson Bröderna Grym
30. Mattias Odell Umeå HSS
31. Stephan Häggström
32. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
33. Sissie Wikström United Stars
34. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
35. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
36. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
37. Axel Lundström Bröderna Grym
38. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
39. Urban Edmundsson Umeå HSS
40. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
41. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
42. Daniel Biloglav DAJM
43. Anna Holmström Umeå HSS
44. Leif Lindgren Umeå HSS
45. Thony Restel Kaeltestarre 83
46. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
47. Magnus Kyllergård Björkhagen Rangers
48. Semyon Weibull
49. Andreas Forslund BHK Slapshot
50. Joakim Gåfvels Umeå HSS
51. Christian Bengtsson
52. Robert Ahlström
53. Fredrik Häggström
54. Jan-Olof Hansson Björkhagen Rangers
55. Ludvig Karlsson Bröderna Grym
56. Tomas Vikdahl Umeå HSS
57. Petri Storlöpare Gunnarsbyns BH
58. Susanna Pössl FC Europe Juniors
59. Annika Vikdahl
60. Alexander Fersman Björkhagen Rangers
61. Emil Magnusson
62. Emil Lindgren
63. Victor Gåfvels Nyrén Umeå HSS