Riga Cup

Tävlingstyp Super Series
Tävlingsklass Öppna
Datum och tid 1 december 2018 - 2 december 2018
Ort Riga, Lettland
Deltagare 71 st
Värde 6652
Länkar Resultsida

Denna resultatsida visar enbart resultat från finalgrupper och playoff. Vidare är placeringslistan kompletterad med de bäst 71 placerade, d.v.s. det antal som får poäng till Sverigetouren. För detaljerade resultat och fullständig placeringlista, se www.tablehockey.me.

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Arseniy Stolyarov
2. Edgars Caics
3. Nikita Zholobov
4. Patrik Petr
5. Denis Matveev
6. Atis Silis
7. Oleksii Korabel
8. Rainers Kalniņš
9. Maxim Borisov
10. Alexey Titov
11. Artjoms Zaharovs
12. Magnus Klippen
13. Roman Ignatenko
14. Yevhen Levdansky
15. Nikita Pavlov
16. Sandis Kristaps Lagzdiņš
17. Raivis Miglinieks
18. Valts Smagars
19. Igor Masloboev
20. Vesa Huotelin
21. Mikus Saulītis
22. Edgars Saulītis
23. Vladislav Semenchuk
24. Edgars Mucenieks
25. Mykhaylo Spivakovskyy
26. Jevgēnijs Zaharovs
27. Artem Blinov
28. Elvijs Siliņš
29. Jevgeni Lvov
30. Gints Lasmanis
31. Bjarne Axelsen
32. Rūdolfs Kamzols
33. Oleg Ortinov
34. Dmitry Malygin
35. Krystof Lebl
36. Ruslan Kamalov
37. Dmitriy Petrov
38. Maria Saveljeva
39. Alvis Siliņš
40. Eliāns Ēdelis
41. Pavel Plesak
42. Oleg Salamatov
43. Øystein Klippen
44. Vladimir Smirnov
45. Igor Saveljev
46. Anton Jalneskog Bröderna Grym
47. Fredrik Hansson United Stars
48. Rinalds Siņicins
49. Andrejs Kuznecovs Jekabpils THC
50. Alexander Galkin THC Toros
51. Petrus Miettinen Pultti Amigos
52. Sandis Kalnins Incukalns THC
53. Lukas Gustafsson Atletico Göteborg
54. Edzus Kaneps VJN Ventspils
55. Haralds Gals Incukalns THC
56. Truls Månsson Björkhagen Rangers
57. Boris Velmoga Stiga St. Petersburg
58. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
59. Daniil Mushnikov Stiga St. Petersburg
60. Nejc Skrlep NHK Kranj
61. Salvis Skarainis Riga THC
62. Martin Zenisek APP Gladiators Plzen
63. Alexandr Zaytsev THC Toros
64. Rolands Riekstins Burtnieku MJIC
65. Sergejs Mihejevs Riga THC
66. Vitaly Skorobogatov Petersburg Pirates
67. Bernard Rjavec NHK Kranj
68. Mazvydas Satkus THC Vilnius
69. Haralds Janvars VJN Ventspils
70. Hanna Ivantsova 5th Element
71. Andrey Ponomarev RS-Balance