Närke Table Hockey Cup

Type GP
Class Open
Organizer Tegelhuset OBK
Date and time 23 mars 2019 (08:30)
City Örebro
Venue Scandic Västhaga
Participants 43
Links Results page

För Första gången i Klubbens Historia tar vi oss ann utmaningen att arrangera en GP Tillsammans med Studiefrämjandet.

Samma dag kommer vi arrangera Knatte SM vilket är en ära och vårt mål är att sätta nytt svenskt deltagar rekord i denna ädla tävling. Vi kommer ha turneringen på Scandic väst i örebro.

Sista anmälan Torsdag 21 Mars kl 20:00
efter anmälan i mån av plats.

Avgiften kommer kosta Vuxen 200 kr Junior 100 kr
Vi kommer även ta in Namn och pers nr 6 siffror. För vi driver detta som ett Studiefrämjandet evenemang då dom står för del av hyran.

prel tider är incheckning 8:30 till 9:30
gruppspel 10-12:30
Lunch 12:30-13:30
Placering Grupper 13:30 -15
Incheckning knatte sm 14:30-15
Knatte Sm 15:15 -17
Playoff 15:30 tills slut med kort uppehåll för prisutdelningen på knatte SM.nbsp;

Tegelhuset OBK

Placements

See the results page for tables and matches.

Plac Name Club
1. Joakim Lundin United Stars
2. Lukas Gustafsson Bröderna Grym
3. Peter Östlund Umeå HSS
Emil Larsson Spjass Invaders
5. Björn Svedman Björkhagen Rangers
6. Olof Blume Björkhagen Rangers
7. Truls Månsson Björkhagen Rangers
8. Patrik Hellström United Stars
9. Johan Yrlid BH Chiefs BH
10. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
11. Lars Fridell 2015 United
12. Anton Jalneskog Bröderna Grym
13. Stefan Lemming United Stars
14. Fredrik Hansson United Stars
15. Henrik Nilsson Tegelhuset OBK
16. Jerry Wikström United Stars
17. Fredrik Långström
18. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
19. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
20. Eddie Nilsson Tegelhuset OBK
21. Richard Pedersen United Stars
22. Tomas Fägerlind
23. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
24. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
25. Sissie Wikström United Stars
26. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
27. Johan Johansson Tegelhuset OBK
28. Thomas Oscarsson
29. Eskil Persson Björkhagen Rangers
30. Niklas Bärve Tegelhuset OBK
31. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
32. Susanna Pössl FC Europe Juniors
33. Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK
34. Kai Parviainen
35. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
36. Göran Skog Avantgarde Lund
37. Magnus Kyllergård
38. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
39. Urban Kohlsgården Tegelhuset OBK
40. Lotta Holmberg Tegelhuset OBK
41. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
42. Emil Bergergård Tegelhuset OBK
43. Simon Bergelin Tegelhuset OBK