3Tuna Della Sport Cup Annual Memorial Open 2018 @ Jöns Jacob

Tävlingstyp GP
Tävlingsklass Öppna
Arrangör 3Tuna Bordshockey
Datum och tid 22 september 2018 (10:00 - 19:00)
Ort Solna
Tävlingslokal Jöns Jacob (visa karta)
Deltagare 43 st anmälda
Anmälan Du måste vara inloggad för att använda webbanmälan

3Tuna Della Sport Cup Annual Memorial 2018 @ Jöns Jacob

Anmälan på plats öppnar 09.00 och stänger 09.30. Tävlingsstart är 10.00.

Anmälningsavgiften är:
200:- för Seniorer, Veteraner och Superveteraner

50:- för Juniorer och Knattar
KI Studenter, Patreons till Della monde ELLER 3Tuna spelar gratis

Beroende på antalet anmälningar spelas ett traditionellt gruppspel med start på morgonen.

Efter lunch finalgrupper och övriga placeringsgrupper med tillhörande playoff med bäst av 7 från åttondelar i A och kvartsfinaler bäst av 5 i övriga gupper.

I samma lokaler serveras lunch. se

Sista anmälan för turneringen är på Onsdagen den 19:e klockan 18.00. För att ni ska vara anmälda till turneringen så räcker det inte med att ni har bockat i kommer på facebook. Utan ni måste göra ett av följande alternativ för att bli formellt anmälda:
OBS : Viss efteranmälan accepteras, men 3Tuna förbehåller sig rätten att neka deltagande för anmälan gjord efter tid för sista anmälan.

Alternativ 1:
Registrera er på bordshockey.net

Alternativ 2:
Skriv ett meddelande till 3Tuna bordshockey på facebook att ni kommer. Ni kan även maila : 3tunabordshockey@gmail.com
Eller ringa/smsa till NollSJUNoll2552125

Anmälningslista

Nr Namn Klubb Rank
1 Hans Österman NUHL8 2
2 Joakim Lundin United Stars 4
3 Jimmy Mårdell Umeå HSS 6
4 Peter Östlund Umeå HSS 8
5 Herman Steen Umeå HSS 12
6 Truls Månsson Björkhagen Rangers 13
7 Fredric Axelsson Spjass Invaders 14
8 Patrik Hellström United Stars 17
9 Thomas Petersson 21
10 Emil Larsson Spjass Invaders 22
11 Fredrik Hansson United Stars 24
12 Petter Bengtsson Umeå HSS 25
13 Uno Österman NUHL8 27
14 Jerry Wikström United Stars 29
15 Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey 34
16 Markus Bengtsson Bröderna Grym 36
17 Olof Blume Björkhagen Rangers 37
18 Henrik Nilsson Tegelhuset OBK 38
19 Johan Yrlid BH Chiefs BH 45
20 Anton Jalneskog Bröderna Grym 49
21 Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers 52
22 Niklas Blomberg NUHL8 55
23 Sissie Wikström United Stars 61
24 Stefan Lemming United Stars 63
25 Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey 70
26 Robin Westergren 3Tuna Bordshockey 73
27 Jakob Jonsson Björkhagen Rangers 75
28 Liv Österman NUHL8 76
29 Jimmy Douz 80
30 Eddie Nilsson 2015 United 83
31 Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey 90
32 Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey 94
33 Anna Holmström Umeå HSS 95
34 Micael Myrén BH Chiefs BH 96
35 Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK 98
36 Tomas Rybing Björkhagen Rangers 104
37 Sissela Blume Björkhagen Rangers 105
38 Susanna Pössl FC Europe Juniors 109
39 Andreas Koppe Björkhagen Rangers 130
40 Urban Edmundsson Umeå HSS 131
41 Annika Persson 3Tuna Bordshockey 164
42 Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey 205
43 Lotta Holmberg Tegelhuset OBK 280

Klicka här för att växla mellan Sverigerankingen och världsrankingen.