Vasapucken

Det här är tävlingens resultatsida. För att se tävlingsinbjudan och vilka som anmält sig till tävlingen, gå tillbaka till tävlingens startsida.

Deltagare

Visa deltagarlistan

Resultat

Etapp / grupp Status Placeringar
1
1
Kvalgrupper Avslutad 1 - 61
Grupp A
Grupp B
Grupp C
Grupp D
2
2
Finalgrupp Avslutad 1 - 24
Placeringsgrupp B Avslutad 25 - 44
Placeringsgrupp C Avslutad 45 - 61
3
3
A-slutspel Avslutad 1 - 16
B-slutspel Avslutad 25 - 28
C-slutspel Avslutad 45 - 48

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Oscar Henriksson Bröderna Grym
2. Peter Östlund Umeå HSS
3. Lars Henriksson Bröderna Grym
Joakim Lundin United Stars
5. Hans Österman NUHL8
6. Herman Steen Umeå HSS
7. Jimmy Mårdell Umeå HSS
8. Marcus Andersson Umeå HSS
9. Petter Bengtsson Umeå HSS
10. Martin Lundén Spjass Invaders
11. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
12. Patrik Hellström United Stars
13. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
14. Truls Månsson Björkhagen Rangers
15. Kent Nyman Björkhagen Rangers
16. Emil Larsson Spjass Invaders
17. Olle Eriksson Björkhagen Rangers
18. Jonas Nordin Delsbo BHK
19. Jerry Wikström United Stars
20. Caroline Eriksson Delsbo BHK
21. Felix Wirström 3Tuna Bordshockey
22. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
23. Stefan Lemming Tegelhuset OBK
24. Anton Jalneskog Bröderna Grym
25. Niklas Blomberg NUHL8
26. Henrik Nilsson 2015 United
27. Olof Blume Björkhagen Rangers
Marcus Persson Delsbo BHK
29. Uno Österman NUHL8
30. Jimmy Douz Borlänge Bordshockey
31. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
32. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
33. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
34. Joakim Gåfvels Umeå HSS
35. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
36. Jakob Renvaktar Björkhagen Rangers
37. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
38. Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK
39. Henrik Kransholm Lokomotiv Falun
40. Micael Myrén BH Chiefs BH
41. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
42. Kenny Kunto Umeå HSS
43. Rikard Nässelkvist 3Tuna Bordshockey
44. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
45. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
46. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
47. Thomas Wikström Lokomotiv Falun
Liv Österman NUHL8
49. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
50. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
51. Anna Holmström Umeå HSS
52. Erik Jonsson Delsbo BHK
53. Susanna Pössl FC Europe Juniors
54. Urban Edmundsson Umeå HSS
55. Jonas Hagborg Lokomotiv Falun
56. Sveke Jonsson Delsbo BHK
57. Urban Kohlsgården Tegelhuset OBK
58. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
59. Sissela Blume Björkhagen Rangers
60. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
61. Lasse Lindgren