Swedish Masters 2018

Tävlingstyp Super Series
Arrangör 2015 United
Datum och tid 10 februari 2018 (09:00 - 20:00)
Ort Göteborg
Tävlingslokal Pedagogen park (visa karta)
Deltagare 118 st
Länkar Resultsida

For the first time in modern table hockey history, the Swedish Masters will be held in Mölndal, Gothenburg. Once more it will be a one-day event, so make sure to mark your calendars. February 10, 2018. See the Swedish Masters page for more information.

For questions, send an email to markus1.bengtsson@gmail.com

Registration closes February 4, 2018, OR if there are 180 participants registered.

 

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Maxim Borisov Legion
2. Edgars Caics BJC Laimite
3. Alexey Zakharov Bagira
4. Yanis Galuzo Zhuk v Muravejnike
5. Atis Silis BJC Laimite
6. Yevhen Levdansky THC Lisovi Haschi
7. Lars Henriksson Bröderna Grym
8. Kevin Eriksson Talpelan Taiga
9. Oscar Henriksson Bröderna Grym
10. Veniamin Gerasimov THC Toros
11. Stolyarov Arseniy THC Toros
12. Valts Smagars Skrunda THC
13. Alexey Titov Alfa-Taktika
14. Hans Österman NUHL8
15. Jevgenijs Zaharovs Skrunda THC
16. Markus Nilsson Spjass Invaders
17. Sandis Kristaps Lagzdins BJC Laimite
18. Nikita Zholobov THC Toros
19. Artjoms Zaharovs Skrunda THC
20. Jimmy Mårdell Umeå HSS
21. Dmytro Litvinyuk THC Lisovi Haschi
22. Magnus Klippen Brent Plast BHK
23. Peter Östlund Umeå HSS
24. Filip Hamacek HCS Zabka Praha
25. Joakim Lundin United Stars
26. Fredric Axelsson Spjass Invaders
27. Zdenek Matousek ml. HCS Zabka Praha
28. Lars Fridell 2015 United
29. Dmitriy Petrov THC Toros
30. Yngve Aasheim Trondheim BHK
31. Matti Månsson Avantgarde Lund
32. Oystein Klippen Brent Plast BHK
33. Pavel Gorodnitskiy NiKi
34. Henrik Nilsson 2015 United
35. Vegard Klippen Jaren Bordhockey
36. Bjarne Axelsen Katran
37. Anton Umanskyy THC Lisovi Haschi
38. David Dvoracek THC Stiga-Game Pribram
39. Arne Johannes Holmin Bergen Bordhockey
40. Stefan Edwall 2015 United
41. Uno Österman NUHL8
42. Espen Moe Trondheim BHK
43. Anton Runenkov THC Toros
44. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
45. Martin Lundén Spjass Invaders
46. Leonards Mazūrs BJC Laimite
47. David Andersson Atletico Göteborg
48. Olof Blume Björkhagen Rangers
49. Patrik Hellström United Stars
50. Juho Rautio Spjalerance
51. Kirill Storchak Northern Lights
52. Martin Arenlind DAJM
53. Carl Bindekrans BHK Möllan Rouge
54. Igor Saveljev SK Raua
55. Raivis Miglinieks BJC Laimite
56. Maria Saveljeva SK Raua
57. Eric Norén Rex Öresund
58. Johan Yrlid BH Chiefs BH
59. Joachim Thyzell DAJM
60. Kimmo Eriksson Turun Seudun PJK
61. Emil Larsson Spjass Invaders
62. Jerry Wikström United Stars
63. Mattias Kralmark DAJM
64. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
65. Hans Lindqwist BH Chiefs BH
66. Anette Engel BHK Saksen
67. Kent Nyman Björkhagen Rangers
68. Tomas Fägerlind
69. Kaspars Vilums BJC Laimite
70. Gustav Brådland Brent Plast BHK
71. August Wegestål Rex Öresund
72. Marcus Andersson Umeå HSS
73. Amund Risa Fylling Jaren Bordhockey
74. Espen Eidsnes Brent Plast BHK
75. Mykhaylo Shalomayev Katran
76. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
77. Alexandr Zaytsev THC Toros
78. Niklas Blomberg NUHL8
79. Anton Jalneskog Bröderna Grym
80. Stefan Lemming Tegelhuset OBK
81. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
82. Jimi Månsson Avantgarde Lund
83. Evgenii Solovev Gladiatory
84. Simon Thomas Stiga Big Band Praha
85. Alexandr Tarakanov RS-Balance
86. Markus Bengtsson Bröderna Grym
87. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
88. Andrei Kniaziuk Tiani-Tolkai
89. Alexey Krinov RS-Balance
90. Johan Estmo BH Chiefs BH
91. Jali Salo Talpelan Taiga
92. Daniel Setterwall
93. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
94. Sondre Efteland Johansen Brent Plast BHK
95. Daniel Nygard Brent Plast BHK
96. Fredrik Hansson United Stars
97. Liv Österman NUHL8
98. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
99. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
100. Joakim Gåfvels Umeå HSS
101. Joakim Åström Umeå HSS
102. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
103. Michael Toft Nielsen Team Axelsen Bordhockey Koncept
104. Eddie Nilsson 2015 United
105. Magnus Falk
106. Patrik Räfling Atletico Göteborg
107. Simon Larsson
108. Marcus Hilling
109. Axel Lundström Bröderna Grym
110. Susanna Pössl FC Europe Juniors
111. Sissela Blume Björkhagen Rangers
112. Annika Persson 3Tuna Bordshockey
113. Morten Aarflot BHK Graaveir
114. Christian Bengtsson
115. Mark-Julius Pikat
116. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
117. Karl Olofsson ???
118. Rikard Nässelkvist (*) 3Tuna Bordshockey

(*) = Bröt turneringen utan giltigt förfall