Stockholm Open

Tävlingstyp GP+WT
Arrangör Spjass Invaders
Datum och tid 18 november 2017 (10:00 - 20:00)
Ort Stockholm
Tävlingslokal Folkets Hus, Huddinge (visa karta)
Deltagare 73 st
Länkar Resultat på Scorpion

ANMÄLAN NU STÄNGD

Tävlingslokalen är klar, se länk till höger.

Hela inbjudan finns här!

STARTFÄLTET FINNS HÄR

Startavgift:

  • Svenska spelare: 200 kr (Swish till 0709226856 önskas)
  • Utländska spelare: 100 kr eller 10 Euro (kontantbetalning är okej)
  • Under 15 år: 50 kr

Anmäl er genom att trycka på länken till höger om ni är inloggad, eller skicka ett email till s.fredric.axelsson@gmail.com

Se också tävlingens Facebooksida.

Den officiella anmälningslistan finns på Scorpion

Slutplaceringar

Plac Namn Klubb
1. Hans Osterman NUHL8
2. Oscar Henriksson Bröderna Grym
3. Valts Smagars
4. Peter Östlund Umeå HSS
5. Thomas Petersson
6. Joakim Lundin United Stars
7. Truls Mansson Björkhagen Rangers
8. Markus Nilsson Spjass Invaders
9. Lars Fridell 2015 United
10. Andreas Andersson DAJM
11. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
12. Jimmy Mardell Umeå HSS
13. Herman Steen Umeå HSS
14. Patrik Hellström United Stars
15. Petter Bengtsson Umeå HSS
16. Jevgēnijs Zaharovs
17. Lars Henriksson Bröderna Grym
18. Martin Arenlind DAJM
19. Marcus Andersson Umeå HSS
20. Fredric Axelsson Spjass Invaders
21. Uno Osterman NUHL8
22. Matti Månsson Avantgarde Lund
23. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
24. Kent Nyman Björkhagen Rangers
25. Emil Larsson Spjass Invaders
26. Kimmo Eriksson
27. Henrik Nilsson 2015 United
28. Marcus Persson Delsbo BHK
29. Björn Söderström Spjass Invaders
30. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
31. Johan Yrlid BH Chiefs BH
32. Jerry Wikström United Stars
33. Jonas Nordin Delsbo BHK
34. Markus Bengtsson Bröderna Grym
35. Martin Lunden Spjass Invaders
36. Olof Blume Björkhagen Rangers
37. Robin Westergren 3Tuna Bordshockey
38. Tomas Fägerlind
39. Caroline Eriksson Delsbo BHK
40. Anders Pettersson Tegelhuset OBK
41. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
42. Joachim Thyzell DAJM
43. Anton Jalneskog Bröderna Grym
44. Jimmy Douz Borlänge Bordshockey
45. Stefan Lemming Tegelhuset OBK
46. Niklas Blomberg NUHL8
47. Simon Thomas
48. Glenn Dahlberg Tegelhuset OBK
49. Herman Roholm
50. Daniel Setterwall
51. Sissie Wikstrom Björkhagen Rangers
52. Joonatan Roholm
53. Wilhelm Possl 3Tuna Bordshockey
54. Jakob Renvaktar Björkhagen Rangers
55. Lars Söderkvist 3Tuna Bordshockey
56. Joakim Åström Umeå HSS
57. Rikard Nässelkvist 3Tuna Bordshockey
58. Anna Holmström Umeå HSS
59. Sven Aderhold
60. Mark-Julius Pikat
61. Johan Johansson 3Tuna Bordshockey
62. Tiitus Roholm
63. Fredrik Timeus Lokomotiv Falun
64. Michal Masek
65. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
66. Kenny Kunto Umeå HSS
67. Susanna Possl FC Europe Juniors
68. Patrik Larsson Björkhagen Rangers
69. Tomas Rybing Björkhagen Rangers
70. Liv Osterman NUHL8
71. Fadi Issa Tegelhuset OBK
72. Andreas Koppe Björkhagen Rangers