SM

Tävlingstyp SM
Tävlingsklass Öppna
Arrangör Avantgarde Lund
Datum och tid 12 maj 2018
Ort Lund
Tävlingslokal Eoshallen (visa karta)
Deltagare 83 st
Länkar Resultsida

Se SM-hemsidan för mer information.

Slutplaceringar

Se resultatsidan för tabeller och matcher.

Plac Namn Klubb
1. Hans Österman NUHL8
2. Andreas Andersson DAJM
3. Finn Fries Avantgarde Lund
Jimmy Mårdell Umeå HSS
5. Oscar Henriksson Bröderna Grym
6. Lars Henriksson Bröderna Grym
7. Martin Arenlind DAJM
8. Patrik Hellström United Stars
9. Peter Östlund Umeå HSS
10. Joakim Lundin United Stars
11. Rickard Sjöstedt Rex Öresund
12. Marcus Andersson Umeå HSS
13. Linus Restel Kaeltestarre 83
14. Truls Månsson Björkhagen Rangers
15. Herman Steen Umeå HSS
16. Martin Lundén Spjass Invaders
17. David Nordström DAJM
18. Micael Sundqvist Tegelhuset OBK
19. Olof Blume Björkhagen Rangers
20. Anton Jalneskog Bröderna Grym
21. Gustaf Fagerberg Bröderna Grym
22. Lars-Erik Svensson Umeå HSS
23. Emil Larsson Spjass Invaders
24. Tomas Åberg Bröderna Grym
25. Uno Österman NUHL8
26. Joachim Thyzell DAJM
27. Joakim Åström Umeå HSS
28. August Wegestål Rex Öresund
29. Richard Petersson DAJM
30. Markus Bengtsson Bröderna Grym
31. Jimi Månsson Avantgarde Lund
32. Caroline Eriksson Delsbo BHK
33. Hans Lindqwist BH Chiefs BH
34. Niklas Blomberg NUHL8
35. Richard Pedersen 3Tuna Bordshockey
36. Jerry Wikström United Stars
37. Mattias Kralmark DAJM
38. Joan Mencl Ley Avantgarde Lund
39. Daniel Nilsson Pålsson BHK Vargen
40. Jakob Jonsson Björkhagen Rangers
41. Björn Ingevaldsson Björkhagen Rangers
42. Mikael Wiberg Borlänge Bordshockey
43. Marcus Persson Delsbo BHK
44. Tomas Fägerlind
45. Andreas Koppe Björkhagen Rangers
46. Julian Elvén Rex Öresund
47. Sissie Wikström Björkhagen Rangers
48. Matti Månsson Avantgarde Lund
49. Johan Yrlid BH Chiefs BH
50. Axel Lönnqvist DAJM
51. Daniel Setterwall
52. Lars Pålsson BHK Vargen
53. Liv Österman NUHL8
54. Anna Holmström Umeå HSS
55. Daniel Biloglav DAJM
56. Thony Restel
57. Nicklas Nilsson Lokomotiv Falun
58. Joakim Gåfvels Umeå HSS
59. Micael Myrén BH Chiefs BH
60. Wilhelm Pössl 3Tuna Bordshockey
61. Göran Skog Avantgarde Lund
62. Sissela Blume Björkhagen Rangers
63. Robin Larsson BHK Vargen
64. Olle Jacobsson (*) Avantgarde Lund
65. Urban Edmundsson Umeå HSS
66. Pär Pettersson BH Chiefs BH
67. Peter Enderborg
68. Agne Bergmark Borlänge Bordshockey
69. Anna-Maria Wiberg Borlänge Bordshockey
70. Emil Pettersson BH Chiefs BH
71. Marcus Hilling BH Chiefs BH
72. Henrik Widing Rex Öresund
73. Hilma Lindholm Björkhagen Rangers
74. Magnus Nilsson
75. Susanna Pössl FC Europe Juniors
76. Viktor Gustafsson Visby Bordshockeyförening
77. Lars Karmborg BHK Vargen
78. Henning Fredriksson
79. Lucas Lindberg
80. Fredrik Malm
81. Martin Rosberg
82. Pontus Paulin Hugo
83. Ruben Wiebe

(*) = Bröt turneringen utan giltigt förfall